Tansaania koroonaviiruse testid on kahtluse all – kits ja puuvili said positiivse tulemuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2020 kell 15:27Foto: Sadi Said/Reuters

Välismaalt imporditud COVID-19 testimiskomplektid tekitasid Tansaanias kahtlusi, kui kitselt, lambalt ja pawpaw puuviljalt võetud proovid tulid tagasi positiivse vastusega. President John Magufuli ütles, et tegemist oli “tehnilise veaga” ning vallandas nii riikliku labori direktori kui ka meditsiinitarvete osakonna juhataja.  

 

Testimiskomplektide kvaliteedi hindamiseks hankisid Tansaania julgeolekujõud juhuslikud mitteinimliku päritoluga proovid. Nendele proovidele määrati inimeste nimed ja vanused, ning saadeti koroonaviiruse testimiseks laborisse. Laboritehnikud ei olnud proovide tõelisest päritolust teadlikud.  

President ütles, et vigased komplektid tähendavad seda, et mõned inimesed saavad positiivse vastuse olles tegelikult nakatumata. “Midagi on toimumas. Me ei tohiks aktsepteerida, et igasugune abi on mõeldud meie rahvale hea olema.”

Tansaania koroonajuhtumite arv tõusis kõigest ühe kuuga 20-lt 480-le, mis on Ida-Aafrikas hetkel suurim juhtumite arv. Magufuli sõnul ei saa neid arve usaldada. Samuti on ta pandeemiasse suhtunud lõdvemalt kui teised naaberriigid, mistõttu on Tansaaniat palju kritiseeritud. 

 

Allikad: Quartz Africa, Al Jazeera, The Independent

 

Foto: Sadi Said/Reuters

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt