Kas on võimalik, et karjaimmuunsus on SARS-CoV-2 puhul juba saavutatud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2020 kell 12:46Kas on võimalik, et tänu varasemale kokkupuutele teiste koroonaviirustega on tekkinud COVID-19 suhtes teatud immuunsus ja oleme tõenäoliselt juba jõudnud karjaimmuunsuse läveni ehk kõigi inimeste vaktsineerimine pole vajalik? Mitmed uuringud näitavad, et karjaimmuunsuse lävi (karjaimmuunsuseks vajalik arv immuunseid inimesi) on tublisti alla 50% inimkonnast, ühe uuringu kohaselt lausa 9%. Samal ajal on võimalik, et SARS-CoV-2 vastane immuunsus võib kogu maailmas olla kuni 80% (loe ka siit). Vihje karjaimmuunsuse osas poetas hiljutises intervjuus Eesti Päevalehele ka Eesti valitsuse teadusnõukoja juht, viroloog Irja Lutsar.

 

Mida rohkem andmeid SARS-CoV-2 kohta laekub, seda ilmsemaks saab, et reaktsioon sellele pandeemiale on tugevalt üle puhutud. Mitmest allikast pärinev suremusstatistika näitab, et oht surra COVID-19sse on väiksem kui oht surra tavapärasesse grippi, vähemalt kui inimene on alla 60-aastane.

Üldiselt näitavad andmed, et üldine suremus on sel aastal püsinud stabiilsena ega kaldu normist kõrvale. Teisisõnu ei ole COVID-19 tapnud rohkem inimesi kui oleks igal aastal paratamatult surnud.

Mitmed uuringud näitavad ka seda, et immuunsus SARS-CoV-2 nakkuse vastu on palju laiem ning karjaimmuunsuse lävi on palju madalam kui varem hinnati.

Uuringud: laialt levinud immuunsus SARS-CoV-2 suhtes on juba tekkinud

Cell, juuni 2020 — 70% patsientidest, kes olid taastunud kergetest COVID-19 haigusnähtudest, olid SARS-CoV-2 suhtes resistentsed. Oluline on see, et 40–60% inimestest, kes ei olnud SARS-CoV-2-ga kokku puutunud, omasid sa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt