PCR-test võib reageerida ka varasematele nakkustele – kas teine laine on üks suur eksitus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2020 kell 11:30Seoses nakkusjuhtumite kasvuga tuleb välja üha enam vastuolusid. Uusi näitajaid ei saa kuidagi võrrelda aprilli tulemustega, sest esiteks testitakse nüüd palju rohkem inimesi ja teiseks täiesti erinevaid gruppe (võttes arvesse haiguse esinemissageduse näitajat). Kui varem testiti inimesi nakkuskahtluse korral ja kes olid naasnud kõrge koroona haigestumisriskiga riikidest, siis hetkeseis näitab, et testitavate isikute seas on eelkõige terved, nooremapoolsed inimesed, samuti ettevõtete ja ametiasutuste töötajad ning tervishoiutöötajad. Tegu on suure valearvestusega, kirjutab Journalisten Watch.

 

Silmas ei peeta mitte ainult PCR-testimismetoodika ebausaldusväärsust (arvutades optimistlikult annab see meetod 1,5-2 protsenti valepositiivseid tulemusi / loe ka: “Edward Laane: Kas need on päris haiged või veapiiris valepositiivsed?“), vaid ka teisi aspekte: puudusteks loetakse testi tulemuse ooteaega, vajalikku laborite infrastruktuuri ja suhteliselt kõrgeid kulusid, aga eelkõige asjaolu, et test reageerib viiruse geneetilisele materjalile, st isiku varasemale nakkusele, viirusosakesi võib leida eriti just nina-neelu piirkonnast.

Täpsemalt tähendab see seda, et vastupidiselt testide tulemustele ei ole suur osa väidetavatest äsja nakatunutest üldse koroonaviiruse kandjad, vaid on selle haiguse juba seljatanud. See asjaolu on ülioluline, kuivõrd erinevate uurimisgruppide pandeemia mudelid näitavad ühehäälselt, et kevadel (märtsis ja aprillis) toimunud esimese laine tegelik nakatunute arv vaid vähesel määral ametlikus statistikas kajastus, eriti just Saksamaal.

Suur hulk teatamata nakkusjuhtumeid

“Sõltuvalt mudelist,” kirjutab n-tv viidates testide tulemustele, “võib tegelik nakatunute arv märtsi keskpaigast kuni aprilli alguseni olla mitu korda suurem.” Kõige usutavam mudel eeldas kuni 60 000 nakatumist päevas, aga ametlikult teatati ainult 8000 kuni 10 000 juht

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt