Suurbritannia uuring: koroonaviiruse läbipõdemine tagab immuunsuse (ERR)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2021 kell 15:32Suurbritannia teadlaste uuringu kohaselt annab koroonaviiruse läbipõdemine vähemalt sama hea immuunsuskaitse kui vaktsiin, vahendab ERR.

 

Inglismaa rahvatervise (PHE) uuringus jälgiti 6600 kliinilise personali liiget, kes olid esimese koroonaviiruse lainega nakatunud ja 14 000 tervena püsinud inimest. Mõlemat gruppi testiti koroonaviiruse suhtes regulaarselt. PHE uuringu lõpus oli 14 000 hulgas 318 nakatumist ja 6600 hulgas kõigest 44 haigestumist.

PHE professor Susan Hopkinsi sõnul on immuunsus koroonaviiruse vastu sama hea või parem kui vaktsiin. “Immuunsus annab Pfizer/BioNtechi vaktsiiniga sarnase toime ja AstraZenecast on see isegi parem,” ütles Hopkins.

Varasem koroonaviiruse läbipõdemine pakkus umbes 85-protsendilist kaitset nii asümptomaatilise kui ka sümptomaatilise reinfektsiooni eest.

Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiini efektiivsuse määr on 95 protsenti, kuid see arv põhineb sümptomaatilistel infektsioonidel, kus kergemaid juhtumeid ignoreeriti.

“Hea uudis on see, et koroonaviirusega uuesti nakatumise tõenäosus on haruldane ja antikehade olemasolu tagab immuunsuse, kuigi see ei pruugi olla eluaegne puutumatus,” ütles Readingi ülikooli töötaja Simon Clarke.

 

Loe pikemalt: ERR, The Times

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt