Avalik kiri Angela Merkelile: üha enamatel arstidel on saanud küllalt mõttetust koroonapoliitikast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. oktoober 2020 kell 12:13See, mis on teistes riikides (näiteks Belgias või ülemaailmselt) juba aset leidnud, toimub nüüd ka Saksamaal – üha enam arste julgevad välja tulla oma arvamusega, murdes välja vaikimisspiraalist (kontseptsioon, kus inimesed, kes arvavad, et nad väljendavad vähemusse jäävaid vaateid ja hoiduvad nende avalikust väljendamisest) ja pöördudes avalikult valitsuse poole, et väljendada oma muret ja kriitikat ebaproportsionaalsete ja ülemääraste koroonavastaste meetmete suhtes. Mitukümmend arsti kirjutasid nüüd lugematute mõttekaaslastest kolleegide nimel avaliku kirja kantslerile. 

 

Lugupeetud kantsler dr Merkel,

Meie, allakirjutanud, oleme arstid kõigist tervishoiuvaldkondadest, kes on aastakümneid inimeste eest hoolt kandnud nii praksistes kui haiglates. Selle aja jooksul oleme Saksamaal näinud rohkem kui ühte hooajalist infektsiooni juhtu, enamik neist on tõsisemad ja oluliselt rohkem on ka surmajuhtumeid võrreldes COVID-19 viirushaigustega.

Koos hoolitseme umbes 70 000 inimese eest.

Meie näeme koroonaviirusest põhjustatud olukorda Saksamaal teisiti kui elanikkond, kellele meedia teemat kuudeviisi dramaatilisel kujul esitas, samuti mõjutas rahvast pidevad põhjendamatud hoiatused poliitikutelt. Üksikute nõuandvate viroloogide prognoosid miljonite raskelt haigete ja sadade tuhandete surmade kohta Saksamaal ei ole kuidagi tõeks osutunud. Praktikas ei olnud peaaegu ühtegi nakatunud patsienti ja kui siis tavaliste, enamasti kergete gripilaadsete sümptomitega. Haiglad olid tühjemad kui kunagi varem. Intensiivravi osakonnad ei olnud ülekoormatud. Arstid ja õendustöötajad töötasid osalise töökoormusega.

Alguses tundus ka meile uus viiruselaine ähvardavana ja me mõistsime nakkuseleviku piiramise meetodeid. Vahepealsed kuud on aga kinnitanud, et kõne all olev viiruselaine on oma olemuselt ainult natuke intensiivsem kui tavaline hooajaline gripp ning oluliselt kahjutum kui näiteks gripiviiruse infektsioon aastal 2017/2018, mis nõudis Saksamaal 27 000 inimelu. Andmete kohaselt ei ohusta COVID-19 viirus juba mitu kuud Saksamaa elanikkonda.

See peab olema piisavaks põhjuseks, et Saksamaa elanikkond saaks tavapärase elu juurde naasta, mis tähendaks elu ilma piirangute, hirmu ja hüsteeriata. Üha sagedamini näeme vanemaid inimesi, kellel on depressioon, väikseid lapsi ja noorukeid, kellel on tõsised ärevus-ja käitumishäired, tõsised haigused, mida oleks õigeaegsel reageerimisel ehk saanud ravida. Märkame inimestevahelistes suhetes esinevaid ebakõlasid, hüsteeriat ja agressiooni, mis on põhjustatud hirmust nakatumise ees, üha rohkem tuleb ette positiivse testitulemusega ohvrite hukkamõistmist – see kõik toob kaasa enneolematu pinge ja lõhustumise elanikkonnas. On ette näha täiendavate raskete krooniliste haiguste teket. Eeldatakse, et need haigused ja nende rasked tagajärjed ületavad võimalikke COVID-19 põhjustatud kahjustusi.

Seetõttu kutsuvad allakirjutanud arstid üles tervishoiusüsteemi vastutavaid isikuid ja poliitikuid täitma oma kohustust vastutada meie riigi elanike eest ja viivitamatult lõpetada senine ohtlik arengukäik. Nõuame olemasolevate andmete viivitamatut töötlemist asjakohastest spetsialistidest koosneva sõltumatu komitee poolt ja selle tulemusest lähtuvalt õigeaegset tegutsemist.

Teeme üleskutse ebaefektiivsed ja võib-olla isegi kahjulikud nakkustõrje meetmed otsekohe lõpetada ning samuti tuleb massikatsete (praegu 1.1 miljonit testi nädalas, millest 99.3 protsenti on olnud negatiivsed, kulud nädalas 82,5 miljonit eurot) mõttekust läbi eelnimetatud komitee kontrollida lasta.

Nõuame kõrge riskiga patsientide ja ainult nende kaitse tugevdamist, kelle puhul võib iga viirusnakkus kulgeda dramaatiliselt – terve, toimiva immuunsusega elanikkond ei vaja kaitset, mis ületaks teada-tuntud hügieeni- ja tervisekaitsenõudeid. Eriti lapsed ja noorukid vajavad immuunsüsteemi tugevdamiseks kontakti viirustega. Koroonaviirused on alati eksisteerinud ja jäävad olema ka edaspidi. Loomulik immuunsus on kaitse selle vastu. Poliitikute poolt nõutud nina ja suu katmise nõudel puudub aga kindel teaduslik alus.

Kutsume poliitikuid ja meditsiiniesindajaid üles lõpetama ajakirjanduses ja jutusaadetes leviv hoiatus- ja hirmutaktika – see tekitab elanikkonnas ainult sügavat ja alusetut hirmu.

Saksa liidupäev (sisuliselt parlamendi alamkoda – toim.) on § 5 IfSG (das deutsche Infektionsschutzgesetz – Saksa nakkushaiguste tõkestamise seadus – toim.) kohaselt kindlaks teinud epideemiaolukorra, kuid epideemianäitajad on vahepeal muutunud. Seetõttu kutsume üles liidupäeva liikmeid selle avalduse viivitamatult kehtetuks tunnistama ning seejärel saab demokraatlikult legitimeeritud parlament tagasi õiguse otsustada ja vastutada asjakohaste meetmete üle.

Kui Saksamaal leidub sõltumatut ja vaba ajakirjandust, palume uurida antud teemat igast küljest, lubades ka kriitikat. Arvamust saab kujundada ainult siis, kui kõiki seisukohti erapooletult kuulatakse ning fakte ja numbreid neutraalselt hinnatakse.

Lähtuvalt igapäevasest kontaktist ja vestlustest inimestega võime kinnitada, et hügieeniteadlikkus on viiruselainest tulenevalt nii palju kasvanud, et tavapärastest hügieenimeetmetest tulevikus täiesti piisab.

Allakirjutanud:

Dr. Robert Kluger
Dr. Bruno Weil
Dr. Antonia Mazur
Dr. Felix Mazur
Dr. Katharina Hotfiel
Dr. Christine Krishnabhakdi
Dr. Hanna Lübeck
Heiko Strehmel
Dr. Norbert Bell
Dr. Heinz-Georg Beneke
Dr. Hans-Jürgen Beckmann
Dr. Thomas Hampe
Dr. Lukas Meiners
Radim Farhumand
Dr. Tillmann Otlerbach
Dr. Ulrich Rebers
Dr. Hubert Haar
Dr. Verena Meyer-Rahe
Dr. Manfred Conradt
Dr. Matthias Keillch
Phv.-Doz. Dipl.-Psych. Dr. Christian Wolff
Dr. Holger Schröder
Dr. Michael Kühne
Dorothee Göllner
Dr. Wolf Schräder
Dr. Ernst Schahn
Dr. Michael Seewald
Stefan Kurz
Dr. Konrad Schneider-Grabenschröer
Dr. Anna Pujdak
Dr. Stefan Sälzer
Dlpl.-Med. Holger Dreier
Dr. Norbert Katte
Dr. Thomas Gerenkamp
Dr. Filip Salem
Dominik Witzei
Dr. Karsten Karad
Dr. Georg Rüwekamp
Renate Schmidt-Krause
Dr. Ulf Schmerwitz
Dr. Elisabeth Kiesel
Prof. Dr. Henbert Jürgens
Dr. Christine Jürgens

 

Allikad: JournalistenWatch, corona-transition.org

 

Tõlkis ATCG Tõlkebüroo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt