Rick Simpsoni lugu: kanepiga vähi vastu II

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2013 kell 12:00



Hoiatus! Seda osa loed omal vastutusel. Artikkel sisaldab vabalt internetis saada olevat materjali, kuid kirjeldatu praktiseerimine võib olla eluohtlik (kanepiõli valmistamise toiming võib hooletu tegutsemise korral kaasa tuua tule-  ja/või plahvatusohu) ja kehtivate seaduste vastane. Telegram ei propageeri seaduse rikkumist.

 

RICK SIMPSON

Foto: ekraanikuva

Juba üle sajandi on farmaatsiaettevõtted kogu maailmas keeldunud uurimast kanepi kasutamist vähi ja teiste haiguste ravimiseks. Kanadas elav Rick Simpson “taasavastas“ iidse vähiravimi ja nentis, et kanepitaimelt saadav kanepiõli on üks tõhusama toimega ravimitest, mis on loodusest leitud. Ta on tutvustanud oma teadmisi dokumentaalfilmis “Run From The Cure – The Rick Simpson Story“. Telegram avaldab Ricki loo kaheosalise artiklina:

1. osas räägiti põgusalt kanepist üldiselt ja sellest, kuidas Rick kanepiõliga nahavähi vastu võitlusse asus.

2. osas räägitakse, kuidas Rick kanepiõli valmistas ja riigikohtus käis; lisaks mõned juhtumid, kuidas inimesed on end kanepiõliga haigustest ja vähist terveks ravinud.

 

Kanepit on meditsiinis kasutatud juba viis tuhat aastat ja ka paljud ravimifirmad tootsid aastail 1800–1900 kanepiravimeid, mis hiljem keelustati.

 

Võitlus mitte ainult vähi, vaid ka korrakaitseorganitega

Kanada kuninglik ratsapolitsei korraldas Rick Simpsoni koju aastail 2003–2006 mitu reidi. Ta on antud ka kohtu alla, kuid suutis enda esitatud tõenditega vältida vanglakaristust, saades vaid paar tuhat dollarit trahvi.

2005. aastal esitati võimudele ettekanne, et Simpsoni kodust leiti relvi ja kanepipõldudele olid ehitatud lõksud. See ei vastanud aga tõele. 2006. aastal, kui Rick valiti aasta vabadusvõitlejaks, murti tema juurde jälle sisse. Seekord oli ta aga ettenägelikum ning paigutas maja ümber ja tuppa kaamerad – lisaks sellele olid ustel ja akendel suured sildid, et maja on videovalve all. Valvekaamerad peksti katki, kuid toas olevat kaamerat ei märgatud. Hiljem, kui reidist tehtud video Youtube’is avaldati, eemaldati see kohe võimuorganite poolt. Nad sõnasid, et ei olnud teadlikud kaameratest, kuid see oli taas vale, sest hoiatussildid kaameratest oli suured ja nähtavad kõigile.

 

simpson_raid

Foto: ekraanikuva

 

Hoolimata politsei tugevast survest ei ole Rick oma võitlust kanepiõli meditsiinilise kasutamise eest vähiraviks pooleli jätnud. Ta on pidanud läbirääkimisi Kanada vähiliidu, valitsuse ja isegi ÜRO-ga, kuid keegi ei ole midagi ette võtnud.

2010. aastal, kui Kanada kanepiliikumise juht Jack Herer suri, sai Rick Simpsonist tema asendaja. Kanepiliikumise juhina pöördus ta kohtusse, sest Kanada õiguste ja vabaduste hartas on kirjas, et igal inimesel on õigus elada. Ta andis vande all ütlusi, et kanepiõli aitas tal toime tulla peapõrutusest põhjustatud traumaga ja esitas tõendid ka edukast vähiravist. Kohus ei arvestanud tema ütlusi ja tõendeid, naeruvääristades Ricki sellega, et tema olukorra puhul polnud tegu eluohtliku seisundiga.

Pärast ebaõnnestunud kohtuprotsessi pöördus Rick kõrgema riigikohtu poole, kus tema vastas olid sama kohtunik ja samad prokurörid. Seekord kaasas ta tunnistuste andmisesse kümme patsienti, nende hulgas ka terveks ravitud inimesed, kes olid põdenud mõne siseelundi vähki. Neid kaitsesid valetõendite eest ka kuus arsti, kuigi nad ei olnud tahtnud seda vabatahtlikult teha. Kõrgem riigikohus aga keelas asitõendite esitamise ja patsientide osalemise kohtuprotsessil. Selle järjekordse kaotuse puhul hämmastas Ricki eelkõige see, kui korrumpeerunud kogu Kanada õigussüsteem on.

 

Tunnistused edukast ravist kanepiõliga

Margaret Dwyer: “Ma olen kasutanud kanepiõli mitmel otstarbel: migreen, munasarja tsüst, nahaallergiad, seedehäired, kõhulahtisus – pärast kanepiõliga ravimist sain ma lahti kõikidest probleemidest.“

Cecil Pooey Hoeg: “Arstid ütlesid mulle, et mul on nahavähk ja mind raviti aeg-ajalt kõrvetamise meetodil. Pärast mitmeid kordi kõrvetamist ei andnud see ravi ikka tulemust. Arstide kirjutatud salvid ei aidanud samuti. Rick Simpson andis mulle kanepiõli, millega ravimisel olid suurepärased tulemused: mu nägu hakkas paranema ja lõpuks ei olnud seal enam vähist tekitatud haavu.“

James Albert Leblanc: “Mul oli kaks kuud elada jäänud, kui võtsin ühendust Rick Simpsoniga, kes selgitas, et keemia ja kiiritusravi lihtsalt tapavad kõik mu sees. See ei anna mulle võimalust elada. Nüüd, kui ma olen tänaseni veel elus ja terve tänu kanepiõlile, võin öelda, et see tõesti töötab!“

Pärast kohtukaotust reisis Rick Euroopasse, et seal teda kuulda võetaks, kuna Kanadas oli lootusetu midagi saavutada. Tema lugu on kiiresti levima hakanud ja praegu korraldab ta seminare kogu maailmas ning ei ole alla andnud – tõestamaks, et kontsentreeritud kanepiõlis sisalduv THC ravib vähki.

 

Rick Simpsoni õpetus, kuidas kanepiõli valmistada

Parema ettekujutuse vähki ja muid vaevusi raviva kanepiõli valmistamise kohta saad allolevast filmist alates 30ndast minutist, siin toome ära eestikeelse õpetuse.

Pane lähteaine, kvaliteetne kanepitaim, plastnõusse. Niisuta kanepit nõus lahustiga* ja seejärel purusta taim. Lisa purustatud kanepile nii palju lahustit, et kanepitaim on täielikult kaetud.

*Üldiselt kasutatakse puhast etanooli,aga ka 99% puhas isopropüülalkohol toimib lahustina väga hästi – nagu ka paljud teised ained.

Sega saadud massi veel kaks kuni kolm minutit, lastes THC-l lahustuda.Seejärel kurna lahusti lähteainest välja ja lase veelkord läbi kohvifiltri – lahusti sarnaneb nüüd värvilt kollakale bensiinile, sest see sisaldab kanepiõli.

Lahustit keetma hakates veendu, et ventilatsioon oleks hea – aur tuleb keevast lahustist eemale juhtida, et vältida plahvatuse või tulekahju ohtu. Ole eriti tähelepanelik ja väldi mistahes sädet, sest see võib süüdata lahusti aurud.

Rick leidis, et elektriline riisikeetja keedab lahusti ära väga tõhusalt. Võta lahusti ja õli segu ning pane see keetjasse. Kui lahusti vaikselt ära keeb, siis jätka segu lisamist, kuni see on otsa saanud. Kui keemisaste lõpuks langeb, lisa 8–10 tilka vett. Kuna vee keemispunkt on palju kõrgem kui kasutatud lahustil, võimaldab see eemaldada lahustit, kuni õli pakseneb.

 

 

 

Kui lahusti hakkab vaikselt ära aurama, siis on hea mõte hoida sisu keedunõus pidevas liikumises. See aitab vabaneda kogu ülejäänud lahustist ja kaitseb ka õli liigse kuumuse eest. Õli temperatuur ei tohiks ühelgi hetkel ületada 87 kraadi.

Vala õli riisikeetjast väiksesse metallist anumasse ja seejärel aseta kerge kuumusega soojendusaparaadile nagu näiteks kohvisoojendi. Võib minna mitu tundi, enne kui vesi õlist välja aurustub. Lõpuks ei tohiks olla mingit mullitamist või muid ilminguid õli pinnal. Kuum õli on üsna vesine, ent muutub jahtudes paksuks määrdeks.

Üldiselt saab ühest kilost kvaliteetsest kanepist toota umbes 60 grammi õli. Õli tarbimine 2-3 kuu vältel peaks olema piisav, et paraneda enamustest tõsistest vähivormidest. Need, kes on saanud keemia- või kiiritusravi, peaksid tarbima 120–180 grammi, et parandada haiglaravist tekitatud kahju.

 

Vaata dokfilmi “Run From The Cure – The Rick Simpson Story“:

 

Lisaallikad: Rick Simpsoni kodulehekülg

Loe ka: National Cancer Institute

Fotod: MedicalCannabisJournal, Howtousericecooker.blogspot,Salem-News, Mjbud, Wikimedia

 

Toimetas Laur Raudsoo

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt