Venemaa kuulutas kasutuskõlblikuks maailma esimese koroonavaktsiini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2020 kell 11:39Vladimir Putin teatas teisipäeva hommikul, et Venemaa on registreerinud maailma esimese koroonaviiruse vastase vaktsiini. Ta väidab, et annus on efektiivne immuunsuse kujundamiseks. “Tänan kõiki, kes vaktsiini kallal töötasid – see on väga oluline hetk kogu maailmale”, tänas Putin valitsusliikmeid.

 

Putin rõhutas, et vaktsineerimine peaks Venemaal toimuma ainult vabatahtlikkuse alusel, ilma et keegi oleks sunnitud immuniseerimisega leppima. Väidetavalt on üks tema tütardest juba vaktsineeritud. “Ma tean, et see töötab üsna tõhusalt, ning ma kordan, et see läbis kõik vajalikud kontrollid,” lisas president.

Loodetakse, et Venemaa vaktsiin läheb jaanuaris laiemasse ringlusse, kuid senikaua on prioriteediks meditsiinitöötajad, kes puutuvad kokku koroonapatsientidega ja õpetajaid, kes vastutavad laste tervise eest.

Seevastu krimpsutatakse läänes kulme. Ka Vene kliiniliste uuringute organisatsioonide liit mõistis vaktsiini väljakuulutamise hukka, hoiatades, et enne kliiniliste uuringute lõpuleviimist võidakse tsiviilelanikkonda ohustada. “See on Pandora laegas ja me ei tea, mis juhtub inimestega, kellele süstitakse tõestamata vaktsiini.” Ka Postimehe faktikontroll rõhutas, et Venemaa vaktsiin on alles poolvalmis. 

Kuid Sechenovi ülikooli tippteadlane Vadim Tarasov põhjendas, et riigil on olnud edumaa, kuna see on viimased 20 aastat valdkonna oskuseid lihvinud ja püüdnud mõista, kuidas viirused levivad. Vene vaktsiini aluseks olev tehnoloogia põhineb adenoviirusel, tavalisel külmetushaigusel. Kunstlikult loodud vaktsiini valgud imiteerivad Covid-19 valke ja kutsuvad esile “koroonaviiruse enda põhjustatud immuunvastuse”, paljastas Tarasov.

Putin kommenteeris, et tema tütrel oli pärast katsetel osalemist kerge temperatuuritõus, kuid see läks kiiresti üle. “Pärast esimest vaktsineerimist oli tema temperatuur 38 kraadi, järgmisel päeval 37 ja see oli kõik.”

Palju õnne Venemaale?

 

Allikas: RT

 

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt