FBI “seif” avaldas J. Edgar Hooveri UFO-memo

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. aprill 2013 kell 14:38FBI elektroonilises lugemistoas “seif” (“Vault”) leidub nii mõndagi huvitavat. Näiteks New Mexicos nähtud UFO-de kohta esitatud memo, mis saadeti 1950. aastal FBI esimesele direktorile J. Edgar Hooverile. Üheleheline dokument on olnud avalikult saadaval alates 1970-ndatest, kuid saanud suuremat tähelepanu alles pärast 2011. aastat, kui FBI avas “seifi”, kus leidub üle 6700 avaliku dokumendi.

 

Tänaseks on sellel dokumendil juba üle miljoni vaatamise, tegu on ühe külastatuma lehega FBI elektroonilises lugemistoas. 22. märtsi 1950 kuupäevaga dokumendi saatis asutuse direktor J. Edgar Hooverile FBI Washingtoni büroost Guy Hottel.

 

 

Ettevaatlikult sõnastatud memo kirjeldab lugu, mida jutustas nimetu kolmas osapool, kes väidab, et õhuvägede uurija teatas kolmest leitud lendavast taldrikust New Mexico osariigis, täpsemat asukohta ei paljastata.

Raportis on informaatori kontaktisiku nimi läbi kritseldatud, nagu ka osa infost endast. Kuid ometigi leiab sealt nii mõndagi huvitavat. Iga taldriku seest leiti kolm inimkujuga keha, kuid nad olid vaid 90 cm pikad ja kandsid peene tekstuuriga kangast metalseid rõivaid. Informaatori sõnul leiti lennumasinad seetõttu, et valitsus on New Mexicosse üles seadnud väga võimsad radarid.

FBI on raporti nummerdanud, kuid väidetavalt edasist uurimist ei toimunud. Seda juhtumit ei peeta seotuks 1947 Roswellis (asub samuti New Mexicos) toimunuga, kus õhuväe töötajad teatasid UFO leidmisest, kuid hiljem muutsid ametlikku teadaannet ja ütlesid, et tegu oli uurimistöid teostava õhupalliga.

 

FBI ei ole kitsi

Elektroonilises lugemistoas lingi “Unexplained Phenomenon” alt leiab veel teisigi UFO-juhtumeid, millest tutvustame lühidalt ühte.

Üks Virginia osariigi Norfolki linna teismeline pildistas 8. juulil 1947. aastal UFO-t oma rõdul, West 14 tänava korteris. Ajaleht The Norfolk Ledger-Dispatch avaldas poisi foto ja pealkirjastas selle nii: ““Autost suuremat” lendavat taldrikut pildistanud nooruk on hämmeldunud, et keegi teine seda ei näinud” (“Flying Disc ‘Bigger than Automobile’ Photographed by Youth Who Is Amazed Because No One Else Saw It”).

Juhtumist sai alguse UFO-palavik, mis puudutas pea kõiki USA ühendriike. “Seifis” on ajalehe väljalõikele lisatud Norfolki vastutava FBI eriagendi mitut juhtumit koos käsitlev raport, mis lõpeb nii: “Kuigi sõjaväe juhtivtöötajad on ülaltoodud infoga kursis, ei panda selles büroos eeloleval teemal toime edasist uurimist.”

Huvitav, et mitmed FBI UFO-toimikud sarnase sõnastusega lõpevad.

 

Kuula samal teemal Coast to Coast AMi saadet siit, külaliseks ajaloolane ja ufoloog Richard Dolan. (algab 14. minutist)

Allikad: ET Updates, Virginian Pilot, News.com.au, FBI, FBI 2

Foto: FBI

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt