Uudiseid Lätist: lätlased tahavad ise presidenti valida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2013 kell 13:02540450-544959-people-voting-in-voting-booth-for-president-elections

Enamik lätlastest pooldab presidendi otsevalimist

Enamik lätlastest pooldab presidendi otsevalimist, selgus reedel uuringufirma TNS küsitlusest. Presidendi otsevalimist pooldas 78 protsenti Läti tööealisest elanikkonnast. 15 protsenti riigipea otsevalimist ei toetanud ja seitse protsenti vastanutest ei omanud selles küsimuses kindlat seisukohta. Praegu kehtiva korralduse järgi valitakse president Läti seimis.

Allikas: BNS

 

Läti haridustöötajad nõuavad palgatõusu

Läti õpetajad on teatanud plaanist hakata streikima juhul, kui kui haridus- ja teadusministeeriumile, seimile ja rahandusministeeriumile esitatud ettepanekutele vastu ei tulda. Muuhulgas soovib haridustöötajate ametiühing haridussüsteemi parandamist ning aastast palgatõusu 10% võrra. Juba 24. oktoobril kogunesid umbes 2000 õpetajat ja teadlast üle riigi seimi hoone ette ja protestisid 2014. aasta riigieelarve vastu, kuna see ei sisaldanud õpetajate ja hariduse olukorda parandavaid muudatusi. Pedagoogide miinimumtöötasu on hetkel 280 latti (u 400 eurot).

Allikas: Baltic Times

 

Lätis sagenevad teismeliste enesetapud

Lätis sooritasid eelmisel aastal enesetapu kuus 15–17-aastast, kaks 18–19-aastast ja ka üks alla 14-aastane laps. Lisaks sellele on uuringutest selgunud, et veerand teismelisest on enesetappu kaalunud ja nendest omakorda veerand teinud ka vastava katse.

Allikas: TV Net

 

Foto: colorbox.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt