Uudiseid Lätist: The Economist hoiatab Lätit vapustuste eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 14:25The Economist hoiatab Lätit vapustuste eest

Economist Intelligence Unit (EIU) hoiatab Lätit järgmise aasta prognoosides sotsiaalsete vapustuste eest, kuna Läti on kantud keskmise riskitasemega riikide hulka sotsiaalsete rahutuste võimalikkuse kategoorias. Samas riskikategoorias on muide ka Venemaa.

Allikas: Apollo

 

Riia liiklus on umbes ka keskpäeviti

Riia liiklus on muutunud sedavõrd tihedaks, et praegustes tänava- ja sillaremontide tingimustes esineb ummikuid juba ka keskpäeviti. Saidi Balticmaps.eu andmetel, kus on reaalajas võimalik jälgida ka liikluse kulgemist ja teetöid Läti pealinnas, on tekkinud mitmeid uusi ummikukohti, mille varasema minutiga läbimise asemel tuleb arvestada vähemalt kümmekonna minuti kaotamisega.

Allikas: Delfi.lv

 

Euroks valmistumine lööb Lätis sularahaautomaadid lattidest umbe

Lätis on euroks valmistudes tekkinud olukord, kus pankade sularahaautomaatidesse antakse rohkem raha sisse, kui välja võetakse. Näiteks SEB automaatides on viimaste päevade jooksul sissemakstud raha kogus ületanud kolmandiku võrra väljavõetud raha koguse. Üldiselt panevad inimesed Lätis oma sularaha-latte kontole euro-ootuses just automaatide kaudu (80%) ja ainult 20% viib seni sukasäärde kogutu ise panka.

SEB panga automaatides saab ilma komisjonitasuta oma kontole kanda latte kuni 14. jaanuarini.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: rus.apollo.lv / Lita Krone /LETA

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt