Uudiseid Rootsist: politsei hoiatab sotsiaalmeedias luuravate murdvaraste eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2014 kell 18:258068042Rootsi politsei hoiatab sotsiaalmeedias luuravate murdvaraste eest

Rootsi politsei hoiatas, et talviste suusapuhkuste aegu on viiendiku võrra suurem tõenäosus sattuda murdvarguse ohvriks. Ka kindlustusfirmad kinnitavad, et sellel perioodil kasvavad kogu riigis vastavad juhtumid 8% võrra. Tinglikult öeldes – mida rohkem lõuna pool Rootsis elad, seda suurem on tõenäosus põhjast suusapuhkuselt saabudes, et oled langenud murdvarguse ohvriks.

Eraldi juhiti tähelepanu sellele, et tänapäevased murdvargad otsivad ilmselt mööda sotsiaalmeediat vihjeid sellest, et keegi on kuskile puhkama sõitnud ja seega on nende elamispind peremeheta ja järelevalveta.

Allikas: The Local

 

Stockholmis väheneb vägivaldne kuritegevus

Eelmisel aastal langes kogu Rootsi pealinnaläänis vägivallaga seotud kuritegevus 9% ja kesklinna piirkonnas lausa 14%. Sama trendi olevat märgata ka kogu riigis ning põhjusteks olevat nooremate kohortide osakaalu vähenemine elanikkonnas, noorte vähesem alkoholitarbimine, alkoholi pakkuvate ettevõtete tõsisem suhtumine alkoholiga kaasnevate väärnähtuste ennetamisse ja ka politsei ennetustöö.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Scaniat ei taheta anda Volkswagenile üle

Volkswageni plaan enda Scaniasse sisseostmise järel teha sellest globaalsel raskeveokite turul suur tegija ja konkurent Daimler AG-le ja Volvole oma kontserni raames lisaks nende kontrolli all olevale MAN-ile on sattunud Rootsis kivide ja kändude taha.

Nimelt on kaks Rootsis olevat kaasomanikku – Skandia ja Fjärde AP-fonden – keeldunud kaaluma Volkswageni äsja tehtud pakkumist osta üles ka ülejäänud VW kontserni käes veel mitte olevad aktsiad. Samas näiteks Nordea on teatanud, et VW pakkumine neile sobib.

Allikas: Svenska Dagenbladet

 

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt