Uudiseid Venemaalt: Piiterist kaob blokaadi mälestuseks Saksa reklaam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2014 kell 17:50Leningradi blokaadi lõpu tähistamise ajal ei tohi linnas reklaamida Saksa tooteid

Peterburis olevat linnavõimud andnud reklaamipindade vahendajatele teada, et Leningradi blokaadi 70. aastapäeva tähistamise ajal ei tohi linnaruumis reklaamida Saksamaa päritolu tooteid ja teenuseid.

Peterburis tähistatakse blokaadi lõppemise tähtpäeva tavaliselt nii seoses selle murdmisega 18. jaanuaril 1944 kui ka lõppemisega 27. jaanuaril 1944.

Allikas: SP Times

 

Venemaal püsib sama eliit

Venemaalased ei suuda leida endale uut eliiti ehk avaliku arvamuse alusel kuuluvad aastast aastasse eliiti samad näod ja nimed. 2013. aasta eliidi esikümnes on Vladimir Putin (66% vastanutest), Sergei Šoigu (43%), Dmitri Medvedev (36%), Alla Pugatšova (18%), Vladimir Žirinovski (13%), Mihhail Prohhorov (13%), Gennadi Žjuganov (9%), Sergei Lavrov (8%) ja patriarh Kirill (8%).

Allikas: Kommersant

 

Pea pooled venemaalased vahetavad autosid tüdimusest

44% venemaalastest vahetavad autosid tüdimusest ehk hangivad uue auto sel põhjusel, et vana auto on ära tüüdanud. Näiteks Saksamaal on sama argumendi osakaal autoostude puhul ainult 8% ja seal ostab 61% juhtidest (Prantsusmaal 53%, Suurbritannias 51% ja Itaalias 54%) uue auto alles siis, kuna vana on hakanud lagunema või muutunud üldse kasutuskõlbmatuks.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: sptimes.ru

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt