Aina rohkem koguneb tõendeid, et COVID-19 testid on ebausaldusväärsed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2020 kell 12:13



“Toimub midagi äärmiselt kahtlast,” säutsus miljardär Elon Musk kaks nädalat tagasi pärast seda, kui ta oli päeva jooksul saanud kaks negatiivset ja kaks positiivset koroonaviiruse testi tulemust. COVIDi testide ebatäpsust on aina rohkem tunnistanud ka USA valitsus, FDA ja CDC. 

 

3. novembril avaldas USA toidu- ja ravimiamet (FDA) suunised COVID-19 antigeeni (kiir)testidele, tunnistades valede tulemuste suurt tõenäosust. Kirjas öeldi, et meditsiinitöötajad “peaksid eeldama mõnede valepositiivsete tulemuste ilmnemist ka siis, kui suurte populatsioonide sõelumiseks vähese leviku korral kasutatakse väga täpseid teste.”

FDA andmetel sõltub kiirtestide täpsus peaaegu täielikult COVID-19 kogusest testitavas populatsioonis. “Kui haiguste levimus väheneb, suureneb valepositiivsete testitulemuste protsent,” teatas FDA.

“Näiteks 98% spetsiifilisusega test” sõeluks täpselt “veidi üle 80% populatsioonist, kus on 10%-line levimus”. Nad ütlesid, et rohkem kui 20 positiivset tulemust 100st oleksid valepositiivsed.

FDA lisas, et “1% levimusega populatsioonis on haigus ainult 30%-l positiivsete testitulemustega isikutest.” 0,1% levimusega piirkonnas oleksid kiirtestide positiivsed tulemused õiged vaid 4% ajast.

“Tervishoiuteenuse osutajad peaksid diagnostiliste testide tulemuste tõlgendamisel arvestama kohalikku levimust,” rõhutas FDA.

COVID-i esinemissagedus on registreeritud mõnes kohas väga madalana: Idahos 0,0-1,79%, Pennsylvanias 6,4% ja New Orleansi suurlinnas umbes 7%.  

FDA kirjeldas täiendavaid põhjuseid ebatäpsusteks, sealhulgas ristsaastumine ja komplikatsioonid proovide töötlemisel partiidena. Föderaalvalitsus lubas sel aastal saata laiali 150 miljonit kiirtesti.

USA haiguste ennetamise ja kontrolli keskus (CDC) on korranud FDA soovitusi, märkides, et antigeeni testid “ei ole 100% täpsed ja võib esineda mõningaid valepositiivseid või valenegatiivseid tulemusi”.

“Antikehade testi tulemusi ei tohiks kasutada selleks, et teha kindlaks, kas keegi saab tööle naasta” või “grupeerida inimesi sellistes kohtades nagu koolid, ühiselamud ja kinnipidamisasutused,” teatas CDC.

“Inimestel, kes saavad antikehade testi positiivseid tulemusi, kuid kellel pole COVID-19 sümptomeid ja kes pole olnud kellegi läheduses, kellel võib olla COVID-19, pole tõenäoliselt infektsiooni” ja nad peaksid “jätkama tavapärase tegevusega,” lisas CDC.

 

Küsimus puudutab ka PCR-teste ja COVID-i suremust

Mure COVID-testide tõhususe pärast ulatub antigeeni kiirtestidest kaugemale. Veel üks augustis eelretsenseeritud artikkel leidis, et RT-PCR testide tulemused on valenegatiivsed kuni 29% juhtudest. 

Kuigi PCR-testi peetakse kuldstandardiks, tõstis CDC 17. novembril esile uuringu, mis näitas, et ühekordne PCR-test tabas vaid 53% kõigist positiivsetest üliõpilastest, kes naasid ülikoolist. Samuti kritiseeris PCR-meetodit FDA, kui Vermonti tervishoiutöötajad avastasid, et PCR kinnitas ainult 6% antigeeni testide positiivsetest tulemustest. Ka Ameerika ja Suurbritannia teadlaste meeskond on väitnud, et PCR-i ninaproovide tundlikkus on umbes 63%, samas kui PCR-i neeluproovide tundlikkus on 32%. Teadlased eitasid koroonaviiruse testide “kuldstandardi” olemasolu.

COVID-i testimise peamine PCR-protokoll on kahtluse alla seatud, kuna esialgse artikli avaldanud ajakiri ei suutnud kümne kuu jooksul saada eelretsenseeritud aruannet. Novembri lõpus esitas “rahvusvaheline bioteadlaste konsortsium” kirja, milles nõuti paberi tagasivõtmist, nimetades seda “biomolekulaarse ja metoodilise ülesehituse osas tõsiselt vigaseks”.

Portugali apellatsioonikohus leidis hiljuti, et PCR-testimine ei ole usaldusväärne. Pfizeri endise asepresidendi dr Mike Yeadoni sõnul esineb veel juriidilisi vaidlusi Saksamaal, Itaalias, Šveitsis ja Lõuna-Aafrikas. Ta kritiseeris Ühendkuningriigis toimunud massilist PCR-testimist, hoiatades “PCR-i valepositiivsete pseudoepideemia” eest.

Ehkki kubernerid on teatanud väidetavalt enneolematutest COVID-juhtumitest ja hospitaliseerimistest, on näiliselt tõusvate arvude usaldusväärsus endiselt aktuaalne küsimus. Lisaks arvukatele tõenditele, mis kinnitavad COVID-i testimise ebaõnnestumisi, on teistes uuringutes täheldatud, et COVID-i suremus on alates märtsist langenud 70% ning kogu USA surmajuhtumite arv on võrreldes 2018. aastaga suurenenud ainult 11 292 võrra.

 

Allikad: LifeSiteNews, FDA, lingid artikli sees

 

Toimetas Madis Mark

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt