Lapse ajukasvaja taandus tänu õigele toitumisele 75%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2013 kell 11:36Õige toitumise mõjust vähi ravis kirjutatakse praegu palju ja see lugu on üks nendest. Josie Nunezil diagnoositi ajuvähk 2008. aastal, kui tüdruk oli kaheksa-aastane. Laps kannatas iiveldushoogude ja peavalude all ning pikka aega ei teadnud arstid, mis on selle põhjuseks. Pärast põhjalikke uuringuid diagnoositi tal aju ja seljaaju kasvaja ning ta tegi läbi kogu tavapärase vähiravi – operatsiooni, kemoteraapia ja kiirituse.

 

Pärast teist kemoteraapiat ning kiiritusravi kannatas Josie iivelduse, kõhukinnisuse ja kõhuvalu all, tal oli aneemia, jalgade halvatus, pidevad infektsioonid, nahakahjustus, kaalukaotus ning tema juuksed langesid välja. Siis tuvastati Josie ajus uus kasvaja. Arstid ei andnud lapsele palju elulootust ja meeleheitel vanemad pöördusid alternatiivravi poole. Nad otsustasid proovid aluselist toitumist, mille abil on võimalik vabastada keha happelistest ainevahetusjääkidest.

Vähk on süsteemne ainevahetuse haigus, mis tekib siis, kui kehal napib vajalikke toitaineid, küllastudes toksiinidest ja happelistest ainevahetuse jääkidest. Kui vähi ravi käigus ei saa keha vajalikke toitaineid, et paraneda, taastuda ja puhastuda, siis on suur tõenäosus, et vähk tekib uuesti. Seega mängib tervislik toitumine vähi ravis elutähtsat rolli.

Josie puhul aitas keha puhastav ja tasakaalustav toitumine kahandada uue vähkkasvaja suurust paari kuuga 75% ning parandas oluliselt lapse enesetunnet. Umbes aasta pärast esmakordset diagnoosi tunnistati tüdruk ametlikult vähist vabaks.

 

 

Allikad: Collective Evolution, Veria Wellness, Cancer Compass

Foto: Cancer Compass

 

Toimetas Katrin Suik

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt