Video minevikust: katse psühhedeelikumiga 1950-ndatel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2014 kell 22:56Keelatud ainete nimekirjas olevat LSD-d sünteesiti esimest korda 1938. aastal, kuid juba 40-ndatel töötati selle põhjal välja ravim, mida kasutati erinevate teraapiate juures. Aine keelati USA-s 1966. aastal, kuid seni viidi sellega läbi palju kliinilisi katseid. Allolevas haruldases videos on näha psühholoogide juuresolekul toimunud LSD-ga läbi viidud katset, kus oma elamusi kirjeldab vabatahtlik 34-aastane kunstnik.

 

Mehel palutakse enne aine toimimist joonistada portree ning paari tunni pärast peab ta seda uuesti tegema. Kuigi tundub, et kaks portreed on väga erinevad ja teine tavamõistuse jaoks palju nõrgem kui esimene katse, näeb mees kahte joonistust võrdväärsena. Samuti kirjeldab ta LSD mõju all joonistades, et süsi, mida ta kasutab, annab lillat värvi, mitte musta.

LSD ja teiste psühhedeelikumide kasutamisest psühholoogiliste haiguste ravis on kirjutatud mitmeid raamatuid (näiteks USA professorite Roger Walshi ja Charles S. Grobi “Kõrgem tarkus”)  ja teadustöid, mõned viiteid neile leiate ka käesoleva artikli alt.

 

 

 

Allikad: Youtube, Wikipedia

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt