Kui WHO rahvusvaheline pandeemialeping vastu võetakse, kaotavad riigid kontrolli kehtestatavate meetmete üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2022 kell 17:39Foto: Wikimedia Commons + Canva

Koroonapettuse ettekäändel algasid 1. märtsil Genfis läbirääkimised tulevaste pandeemiate ennetamise ja tõrje rahvusvahelise lepingu üle. Kokkulepe põhineb WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) põhikirja artiklil 19, mille kohaselt võib WHO Peaassamblee kahekolmandikulise häälteenamusega vastu võtta siduvad lepingud kõigi liikmesriikide jaoks. Artiklit on selle 74-aastase ajaloo jooksul kasutatud vaid korra. Kui see lepe vastu võetakse, kaotavad riigid kontrolli oma maal kehtestavate meetmete üle. Kõnealust lepingut toetavad Bill ja Melinda Gatesi sihtasutus ja USA miljardär Marcel Arsenault, kes teatas 2021. aasta sügisel, et toetab ülemaailmset pandeemia ennetamist 200 miljoni dollariga. WHO peadirektor Tedros Ghebreyesus räägib “ainulaadsest võimalusest tugevdada ülemaailmset tervisearhitektuuri” (loe: tervisediktatuuri).

 

Projekti toetav EL ootab lepingult:

  • suurenenud, püsivat ja pikaajalist poliitilist kaasatust riigipeade ja valitsusjuhtide tasandil;
  • selgeid protsesse ja ülesandeid;
  • avaliku ja erasektori tugevdamist kõigil tasanditel;
  • tervishoiuküsimuste integreerimist kõikidesse asjaomastesse poliitikavaldkondadesse.

See tähendab, et WHO saab pakti kasutada siduvate meetmete, näiteks sulgemiste, kohustuslike vaktsineerimiste või andmete keskse kogumise määramiseks. Pakt annaks WHO-le otsese mõjuvõimu kodanikuõiguste teostamisel liikmesriikides.

Seega, miks otsustasid kõik riigid üle maailma, olenemata vaadetest, käituda koroonaga ühtmoodi, hoolimata sellest, et WHO suunised ei ole kellegi jaoks veel õiguslikult siduvad määrused, mille täitmata jätmisel tuleb tavakodanikke karistada?

Aasta tagasi alustas ettevalmistusi Genfis asuv globaalne tervisekeskus Marcel Arsenault’ toel. Ülemaailmset tervisekeskust toetavad omalt poolt Bill ja Melinda Gatesi sihtasutus, Marcel Arsenault ja Cynda Collinsi sihtasutus Pax Sapiens ning föderaalne välisministeerium.

Leppe edasise tegevuskava esimene mustand peaks valmima selle aasta augustis. WHO loodab, et leping ratifitseeritakse 2024. aastal.

Info ametlikel veebilehtedel paljastab tõe

24. veebruaril toimus WHO INB (Intergovernmental Negotiating Body – valitsustevaheline läbirääkimisorgan) esimene koosolek rahvusvahelise pandeemialepingu koostamiseks. Samal päeval avaldas ka WHO üksikasjaliku raporti COVID-i olukorra kohta.

Tasub regulaarselt kontrollida EL, WHO või teiste mõjukate organisatsioonide ametlikke veebilehti. Arvukad dokumendid, mis on seal tasuta allalaadim

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt