Huumor kuubis: valitsuse uus koroonapiirang lubab Lutsarit TV-s näidata vaid 10 min päevas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. detsember 2020 kell 11:52Lugejakiri.ee on saanud endale uue konkurendi Abiratas.ee näol. Juba mõnda aega tegutsenud portaal tutvustab end tõeliselt alternatiivse tõe maaletoojana ning kõige sõltumatuma portaalina maailmas, sest temast ei sõltu absoluutselt mitte midagi! Abiratta eile avaldatud naljatuses kirjutatakse, et kuigi Irja Lutsari esinemisi on meeldiv vaadata, siis igal asjal olgu piir.

 

Följetonis seisab:

  • Alates laupäevast lubatakse Eesti telekanalitel näidata Irja Lutsari koroonateemalisi kommentaare maksimaalselt 10 minutit 24 tunni jooksul!
  • Täiendavad piirangud kehtestati ka koroonateemaliste uudiste kajastamisele trükiajakirjanduses.

Kuna nakatumisnäit koroonaviirusesse Eestis üha kasvab, otsustas valitsus kehtestada täiendavad piirangud meelelahutuskanalitele, et piirata koroonateemaliste uudiste levitamist.

Valitsus kehtestas täiendavad koroonapiirangud meelelahutuskanalitele, eelkõige televisiooni ja raadiokanalitele. Väiksemal määral puudutavad täiendavad piirangud ka ajakirjandusväljaandeid.

Alates laupäevast on meelelahutuskanalitel lubatud edastada koroonateemalisi uudiseid maksimaalselt 20 minutit ööpäevas.

Samuti piiratakse Irja Lutsari esinemisaega Eesti telekanalites – uue piiranguga on igal telekanalil lubatud näidata Irja Lutsari koroonateemalisi kommentaare maksimaalselt 10 minutit ööpäevas.

“Kõigi poolt armastatud viroloogiaspetsialisti Irja Lutsari esinemisi televisioonis on alati meeldiv kuulata,” selgitas uut piirangut sotsiaalminister Tanel Kiik. “Aga igal asjal on piir. Ka headel asjadel! Kui head asja saab liiga palju, siis inimesed tüdinevad sellest. Inimesed on lihtsalt väsinud erinevatest põhjalikest koroonaviirust puudutavatest kommentaaridest, muu hulgas ka Irja Lutsari selgitustest.”“Selles tulenevalt otsustasime valituses, et seame Irja Lutsari esinemistele televisioonis vastavad piirangud,” lisas Tanel Kiik. “Piltlikult öeldes on alates laupäevast Irja Lutsariga nagu C-vitamiiniga – doseerime seda küll igapäevaselt, aga täpselt nii palju kui on mõistlik.”

Valitsus kehtestas tähendavad piirangud ka trükiajakirjandusele. Laupäevast alates on trükiajakirjandusel lubatud avaldada koroonateemalisi uudiseid ja kommentaare maksimaalselt 10% lehe mahust.

Uute piiranguga soovib valitsus vähendada negatiivsete meeleolude kajastamist ajakirjanduses. Samuti loodab valitsus, et tänu uutele piirangutele suureneb positiivse infovoo hulk nii ajakirjanduses kui tele- ja raadiokanalitel.

Telegrami kommentaar: kuigi tegu on naljauudisega, siis peaks olema negatiivsete koroonauudiste osakaalu vähendamine üldises infovoos ju meie niigi suitsiidse rahva vaimse tervise huvides?

Allikas: Abiratas

Foto: ERR/ abiratas.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt