Õiguskantsler Ülle Madise taunis taas koroonapiiranguid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2020 kell 13:42Õiguskantsler Ülle Madise võttis sõna alates 28. detsembrist kehtima hakanud koroonapiirangute osas. “Selles kriisis tuleb välja, kuidas avalikkus nõustub ebaloogiliste lauskeeldudega, mis ei saagi eesmärke teenida. Veel nukram, et ilmsiks sai seegi, kui vähe ollakse valmis mõistma, et kellelegi on vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks vaja ujulat, kellelegi kirikut, kellelegi klassikalise muusika kontserti. See, et enda jaoks pole miski oluline, ei tähenda, et teistele ka ei saa olla,” kommenteeris Madise sotsiaalmeedias.

 

ERR vahendab, et Ülle Madise peab põhjendamatuks valitsuse otsust sulgeda spordisaalid individuaaltreeninguteks, ent tõdeb, et tema tähelepanu juhtimise peale pole kuidagi reageeritud.

“Kahju, et harrastusspordil ega laste- ja noortespordil jõulist, poliitikuid ja teadusnõukoda veenda suutvat eestkõnelejat ei ole. Minu jõust ei piisanud. Saatsin isegi tühja kergejõustikuhalli pildi, seletasin, kuidas töötavad jäähall, ujula ja jõusaal; seletasin, et reegleid täites on nakatumine välistatud, kui keegi kuskil rikub, tuleb karistada rikkujaid, mitte kõiki teisi. Keelajaid see ei veennud,” kommenteeris õiguskantsler Ülle Madise Facebookis riigikogu liikme Jürgen Ligi seinal postitust tühjast, 28. detsembrist sulgemisele minevast ujulast.

Jürgen Ligi postitas 27. detsembril Facebooki:

Tüübilisi ujulaid, mis homme kinni läheb. Midagi peab ju ette võtma, eks, ja kui võtta seal, kus on palju inimesi, on ju palju rohkem rahulolematust. Ainult et WHO kinnitab, et kloorivett ja seepi viirus ei talu ja ka ventilatsioon on ujulates hoopis teine. Valitsusele mugavusotsus, tuhandetele sôltlastele tragöödia. Ja see jutt, et mine jaluta metsas ja võimle mererannas, on sama sisukas kui soovitada valitsusele või epidemioloogile näiteks töötegemiseks pastakat.

“Nakkuse levikut tuleb ühiskonnas vaieldamatult piirata. Selleks tuleb aga valida läbimõeldud piirangute komplekt. Sobivad piirangud, millest loogiliselt kasu saab olla, mida enamik inimesi vabatahtlikult ja siiralt täidab, ja mille täitmist kontrollitakse. Ka teadlased ise ju ütlesid, et eelmiste piirangute mõju avaldub aasta lõpuks, enne seda aega otsustati miskipärast meelevaldsed laussulgemised, ja seda kohtades, kus on hea ventilatsioon ja inimesi käib vähe. Õigusriigis olnuks kohane piirangute rikkujad korrale kutsuda, mitte valimatult karistada neid, kes suurima hoolega nakkusohtu vältisid. Koostöötahe võib nõnda kaduda,” hoiatab Madise. 

Allikad: ERR, Facebook

Kuula ka: Kuku raadio intervjuu

Foto: Kaido Haagen – Õiguskantsleri kantselei / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt