Teisipäeval toimub Tallinnas pressikonverents: Millised on WHO lepingute ohud Eestile?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. november 2023 kell 9:41Pilt: WCH Estonia

21. novembril toimub Nordic Hotel Forum Hotellis World Council for Health Eesti MTÜ poolt korraldatud pressikonverents, mis keskendub kriitilisele küsimusele seoses WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) kavandatavate rahvusvaheliste lepingutega. WCH Estonia saatis 15. novembril kutse pressikonverentsile ka Riigikogu liikmetele, Vabariigi Presidendile, õiguskantslerile, peaministrile, terviseministrile, sotsiaalministrile, kaitseministrile, justiitsministrile, sotsiaalministeeriumile, kaitseministeeriumile ja justiitsministeeriumile.

 

Rahvusvaheliste Tervise-eeskirjade dokument on läbi teinud mitmeid muudatusi, mis on tõstatanud tõsiseid küsimusi. Need muudatused on toimunud suures osas avalikkuse eest varjatult, mis on tekitanud muret nende sisu ja mõju üle. Kõige enam on rõhutatud, et tehtud muudatused võivad olla vastuolus laialdaselt tunnustatud vaba maailma väärtustega, sealhulgas inimõiguste ja indiviidi kehalise puutumatuse põhimõtetega.

Olukorra teeb keerulisemaks asjaolu, et kui Eesti riik ei teavita WHO peadirektorit nendest muredest enne 1. detsembrit 2023, võib WHO astuda enneolematuid samme. WHO-l on siis õigus sekkuda liikmesriikide siseasjadesse, eriti rahvatervise hädaolukordades. Sellises stsenaariumis võib WHO nõuda liikmesriikidelt, sealhulgas Eestilt, oma siseriiklike seaduste, isegi põhiseaduse eiramist, kui see on vastuolus WHO määratud tingimustega.

Teema on muutunud maailmas eriti aktuaalseks ja see pressikonverents on Eestis esimene avalik diskussioon WHO lepingute muudatuste üle. See on märkimisväärne samm, sest see annab võimaluse arutleda ja analüüsida nende muudatuste potentsiaalset mõju Eesti suveräänsusele ja kodanike õigustele. Diskussioon loob võimaluse mitmekülgseks ja põhjalikuks aruteluks, mis aitab valgustada avalikkust ja kujundada edasisi samme selles olulises rahvusvahelises küsimuses.

 

Pressikonverentsil võtavad sõna:

  • Philipp Kruse – jurist, Šveits
  • Dr Meryl Nass – sisearst (Maine, USA), bioloogilise sõja epidemioloog ja siberi katku ekspert
  • Andrew Bridgen – parlamendiliige, Ühendkuningriik
  • Anti Poolamets – jurist, poliitik, Eesti.

 

World Council for Health Eesti MTÜ toob oma Facebooki lehel välja täpsemad teemad, mille üle seminaril arutatakse:

  • Millised arusaamad on tekkinud antud teema osas?
  • Millised protseduurid on meid ees ootamas?
  • Millega peame arvestama lähitulevikus?
  • Kuhu antud lepingud meid suunavad?

 

NB! Seminar on inglise keeles ja kõigile TASUTA! Samas on võimalik aidata korraldajatel ürituse läbiviimise ja väliskülaliste võõrustamise kulusid katta ning abi on tõesti oodatud.

Kanna oma toetussumma:
WCHEstonia
EE927700771009350763

Tule kohale ja saad teada WHO lepingute mõjust Eestile ning kuuled ekspertide, parlamendiliikmete ja ametnike seisukohti.

Asukoht: Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3, Tallinn

 

Allikas: WCH Eesti pressiteade, WCH Eesti Facebook

 

Toimetas WCH Eesti

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt