Telegrami uudised (24/22): maskitrahvi tühistamisest ahvirõuge-seksijuhendini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2022 kell 17:58Teie ees on Telegrami uudised 2022. aasta 24. nädalast ehk ajavahemikust 13.-19. juuni. Covidi liikumispiirangute laastava mõju kohta laekub ikka veel värskeid uuringuid nagu seeni peale vihma. Möödunud nädalal tegime ülevaate ka sellest, mida arvavad meie lugejad koroonaterroristide võimalikust karistamisest.

 

Vaata lähemalt:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/saptk-oiguskeskus-saavutas-alaealisele-tehtud-maskitrahvi-tuhistamise

SAPTK õiguskeskus saavutas alaealisele tehtud maskitrahvi tühistamise

Kohtule sai kaebus esitatud seoses Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) poolt märtsi alguses tehtud otsusega, millega trahviti 14-aastast tütarlast maaliinide bussis ilma maskita sõitmise eest.

Lapse rahaline trahv küll tühistati, kuid kas tõesti tundus kohtunikule normaalne, et laps ühissõidukist politsei autosse viidi lihtsalt maski puudumise tõttu? Ja kas tõesti tervislikel põhjustel maskist keeldumine on Eestis keelatud, kuigi Põhjamaades täiesti normaalne nähtus?

 

2

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/foegeni-efekt-maskikandmine-suurendab-covidisse-haigestumist-ja-suremust

Foegeni efekt: maskikandmine suurendab Covidisse haigestumist ja suremust?

Mainekas ajakirjas Medicine ilmus Saksa arsti Zacharias Fögeni uuring maskide kandmisest, mis püstitas küsimuse, kas maskid vähendavad COVID-19 surmajuhtumeid.

Uuring, mis põhineb USA Kansase osariigist kogutud andmetel, annab vastuse, et Covid-suremus oli kohustuslike maskideta maakondades oluliselt madalam. Kohustuslik maskikandmine aga tõstis surmajuhtumite arvu 85%.

Samas, isegi pärast maskidest tingitud juhtumite arvu vähenemist oli nendes osariikides, kus maskid olid kohustuslikud, surmajuhtumite arv endiselt 52% suurem.

Fögen teeb järelduse, et põhjuseks on Foegeni efekt ehk maskis „lõksus“ olevate kondenseerunud tilkade või viiruseosakeste sügav sissehingamine.

 

3

https://www.telegram.ee/maailm/uuring-liikumispiirangud-pohjustasid-usa-s-ule-170-000-liigsurma-noorte-hulgas

Uuring: liikumispiirangud põhjustasid USA-s üle 170 000 liigsurma noorte hulgas

USA uuringuteorganisatsiooni NBER värske uuring näitab, et 2020. ja 2021. aastal oli noorte ameeriklaste seas üle 170 000 Covidi-välise liigsurma, mis on tõenäoliselt tingitud koroonapuhangute ajal rakendatud liikumispiirangutest.

See Covidi-väliste ülemääraste surmajuhtumite määr noorte hulgas ilmneb ka kõigis Euroopa Liidu riikides, kus rakendati rangeid liikumispiiranguid, kuid ei esine sellisel määral Rootsi Kuningriigis, kes selliseid meetmeid ei rakendanud.

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/sitsiilia-kohus-otsustas-et-kohustuslik-vaktsineerimine-on-pohiseadusega-vastuolus

Sitsiilia kohus otsustas, et kohustuslik vaktsineerimine on põhiseadusega vastuolus

Sitsiilia halduskohtus langetas 22. märtsil 2022 kohtuotsuse, mille 53-leheküljelises järeldustes rõhutati, et 1) kõikide Itaalias manustatud COVID-vaktsiinide puhul on teatanud kahjulikest mõjudest, millest mõned on põhjustanud ka surma ja 2) kohustusliku vaktsineerimise seaduslikkus tuleb välistada, kui kasutatakse tooteid, mille mõju vaktsineeritud patsiendi tervisele ületab normaalse talutavuse künnise ehk vaktsineerimisel ei tohi eirata tõsiste või surmaga lõppevate kahjulike mõjude riski, isegi kui need on vaktsineeritud elanikkonna üldarvuga võrreldes väikesed.

 

5

https://www.telegram.ee/eesti/sotsiaalministeerium-tunnistab-mitte-el-vaid-eesti-valitsus-korraldas-eestlastele-koroonaterrorismi

Sotsiaalministeerium tunnistab: mitte EL, vaid Eesti valitsus korraldas eestlastele koroonaterrorismi

Telegram sai sotsiaalministeeriumilt vastuse päringule, kus soovisime muu hulgas teada, et kust tuli otsus tellida eestile ligi 7 miljonit vaktsiinidoosi, kuigi meil on napilt 1,3 miljonit inimest. Selgus, et selle otsuse tegi ei keegi muu kui Eesti Vabariigi valitsus.

Teisi vaktsiinide ostuga seotud küsimustele oli vastus üldisem, kuna nagu juba teame ja sotsiaalministeerium ka kinnitas, on lepingu tingimused salastatud. Näiteks ei avaldatud meile vaktsiinidoosi hinda, mis sest, et need ostud sooritati maksumaksja raha eest…

 

6

Mida siis teha nende vastutavate isikutega, kes selliseid kahjustavaid koroonameetmeid on meile peale surunud?

https://www.telegram.ee/eesti/video-mida-teha-koroonaterroristidega-lugejate-vastused-ja-uleuldine-tagasiside

Oma arvamust selles asjus jagasid meiega Telegrami lugejad

Mõned nädalad tagasi avaldasime videopöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele ja küsisime: kuhu edasi? Mis saab koroonaolukorrast ja mida teha nn koroonaterroristidega? Et meile laekus selle peale palju tagasisidet ja huvitavaid nõuandeid, valmis sellest eraldi video.

 

7

https://www.telegram.ee/eesti/pressinoukogu-pealtnagija-ei-suudistanud-telegrami-seotuses-kremli-voi-putiniga

Pressinõukogu: “Pealtnägija” ei süüdistanud Telegram.ee-d seotuses Kremli või Putiniga

Kui Ukraina sõda veebruari lõpus algas, püüdis Telegram nagu ikka selliste suurte sündmuste puhul jääda rahulikuks ja neutraalseks. Hando Tõnumaa intrigeerivad ja mõtlema ärgitavad kommentaarid pandi aga sel korral “Pealtnägija” kõverpeeglisse, püüdes meist, patsifistidest, jätta muljet kui sõda pooldavatest ja kremlimeelsetest jobudest. Kui aga asja ERR-i ajakirjanduseetika nõuniku ja Pressinõukoguga üles võtsime, saime mõlemalt poolt vastuseks, et tegelikult “Pealtnägija” Telegrami seotuses Kremli või Putiniga ei süüdistanud ja seetõttu ei peetud vajalikuks saates ka meie vastulauset avaldada.

Gaslighting much?

 

8

https://www.telegram.ee/maailm/vaarinformatsiooni-vastane-tooruhm-el-kavandab-sotsiaalmeedia-jaoks-tsensuuriprogrammi

Väärinformatsiooni vastane töörühm: EL tutvustas sotsiaalmeedia tsensuuriprogrammi

Kui viimased kahe aasta jooksul on parimaks tsenseerimisvahendiks olnud nn vandenõuteoreetikute naeruvääristamine Pealtnägija-stiilis, siis nüüd on ette võetud samme ka tsensuuri seadustamiseks.

Uue juhendi üks peamisi uuendusi on nõue, et reklaamiplatvormid ei teeniks tulu desinformatsiooni levitavatelt lehekülgedelt.

Väljendusvabaduse põhimõtet järgides ei hakata aga desinformatsiooni kustutama, erinevalt ebaseaduslikust sisust.

Kes aga otsustab, kus läheb piir väärinfo ja ebaseadusliku sisu vahel? Sõnavabadust ohustavad faktikontrollijad? Omamoodi irooniline on aga tõsiasi, et eelpool nimetatud platvormid on viimastel aastatel tsenseerinud infot ja teadlasi, kellel oli “pandeemia” osas õigus, kuid samal ajal propageerides teadlasi ja faktikontrollijaid, kes selles eksisid.

Kas tõesti ongi Tõeministeeriumite aeg kätte jõudnud?

 

9

Ja lõpetuseks nalja ka:

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/cdc-edastas-soovitused-seksimiseks-kui-sul-on-ahvirouged

CDC edastas soovitused seksimiseks, kui sul on ahvirõuged

Kas mäletate veel, kui CDC soovitas koroona vastu võidelda sukapükse pähe tõmmates? Nüüd aga leiab USA haiguste ennetamise ja kontrolli keskus, et ahvirõugete korral võiks seksi ajal jätta riided selga või masturbeerida teineteisest 1,8 meetri kaugusel.

Ametliku religiooni kohaselt on ahvirõuged seni levinud põhiliselt seksi, eriti aga meeste omavahelise seksi kaudu. Tegelikkuses pole aga olemas mitte ühtegu teaduslikku tõendit, et ahvirõuged niimoodi leviksid, sh ka meestevahelise seksi puhul mitte.

Kellel huvi, siis soovitan vaadata Dr Andrew Kaufmani ahvirõugete ettekannet, milles selgub, et haiguse puhul on suurima tõenäosusega tegemist ravimitest tingitud kõrvalmõjudega.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt