WHO tippteadlane: koroonavaktsiin ei peata viiruse levikut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. jaanuar 2021 kell 18:44Foto: theprint.in (Youtube´i ekraanikuva)

28. detsembril toimunud Maailma Terviseorganisatsiooni ehk WHO virtuaalse pressikonverentsi põhisõnumiks oli, et koroonavaktsiin ei peata viiruse levikut ning samuti peab ka peale vaktsineerimist jätkama maskide kandmist, sotsiaalset distantseerumist ja muid küsitava kasuteguriga nõudeid, mida koroonapettusega inimkonnale on kehtestatud.

 

Business Insider vahendab WHO tippteadlase dr Soumya Swaminathani sõnumit:

“Praegu ei usu ma, et meil oleks ühegi vaktsiini kohta kindlaid tõendeid, et see takistab inimestel nakkuse saamast ja seetõttu ka viiruse edasi kandmast”. Samuti teatas WHO teadlane, et reisijad, kes juba on saanud koroonavaktsiini, peaksid siiski jääma reisilt saabudes isolatsiooni.

Iroonilisel kombel lisaks sellele, et WHO-l pole tõendeid, et vaktsiin takistaks viiruse levikut, pole neil (ega ka mitte kellelgi teisel) tõendeid, et üldse viirus inimeste vahel leviks – vähemalt ei ole tegelikult tehtud sääraseid inimkatseid. Kui küsisime Terviseametilt, et kuidas teha viiruse inimeselt-inimesele levimise katseid, vastas Mari-Anne Härma meile, et selliste katsete tegemine on ebaeetiline… Ometi on justkui eetiline süstida inimestele üle maailma alles uurimise järgus olevaid vaktsiine, millel on tinglik müügiluba

Paljud teadlased on ka arvamusel, et viiruse koldeid sellisel kujul, nagu hirmutatakse, ei eksisteeri vaid kogu pandeemia keerleb PCR-testide ümber, mis võimaldavad tuvastada iga viirust, kui testi õigesti häälestada ja piisavalt võimendada.

Teiseks, kui vaktsiin ei takista viiruse levikut, siis miks üldse on vaja vaktsineerida?

Eks põhjuseid ole mitmeid, sõltub millise mätta otsast asjale läheneda.

Näiteks maailma number üks vaktsiiniärimees Bill Gates on rõõmsalt teatanud, et tema investeeringud vaktsiiniärisse on toonud talle 20 kordset kasumit. Eesti esijoller dr Karmen Joller teatas aga Telegrami Podcastis, et vaktsiinibisness on äriliselt väga halb ettevõtmine, vihjates, et kokkuvõttes on tegemist miinusäriga.

Võite kolm korda arvata, kust võetakse raha vaktsiinide jaoks…

Kokkuvõtteks:

Üle maailma ei kehtestatud meetmeid (lockdown´id, isolatsioonid-karantiinid, maskid, sotsiaalne distantseerumine jne) mitte sellel ettekäändel, et inimesed oleksid haiged, vaid sellepärast, et väidetavalt levitavad asümptomaatilised inimesed viirust ja seega on nad ohtlikud.

Nüüd väidavad samad tegelased, et vaktsiin ei peata viiruse levikut vaid parimal juhul ainult sümptomite tekkimist. Aga just selline ongi olukord praegu – rahvas pole haige ja terveid inimesi nimetatakse ohtlikuteks levitajateks.

Ja ometi selgus hiljuti avaldatud 10 miljonit inimest kaasanud teadustööst, et asümptomaatiline levik pole endiselt tõestatud

 

Allikad: Business Insider, Sky News YTMercola, lingid artikli sees

Foto: theprint.in (Youtube´i ekraanikuva)

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt