Puškov peab valeks USA süüdistusi Assadile keemiarelvade kasutamisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuni 2013 kell 10:20 

USA väited keemiarelvade kasutamisest Süüria valitsusvägede poolt kujutavad endast samasugust valet nagu Washingtoni 10 aasta tagused süüdistused Iraagi eksdiktaatorile Saddam Husseinile massihävitusrelvade omamises, lausus Vene riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov reedel, vahendab BNS.

 

“Obama jätkab samal rajal, millel astus Bush,” säutsus Puškov suhtlusvõrgustikus Twitter.

Ühendriikide ametnik ütles neljapäeval, et Washington on koos oma Euroopa liitlastega jõudnud järeldusele, et Süüria režiim on kasutanud ülestõusnute vastu keemiarelva.

Luuretalituste hinnangul on president Bashar al-Assadi valitsusväed “viimase aasta jooksul korduvalt kasutanud opositsiooni vastu vähesel määral keemiarelva, muuhulgas närvigaasi sariin”, ütles riiklik julgeolekunõunik Ben Rhodes Valge Maja avalduses.

Rhodesi sõnul on teadaolevais keemiarünnakuis hukkunud hinnanguliselt 100 kuni 150 inimest. “Ühendriikidel ja rahvusvahelisel kogukonnal on varuks terve rida juriidilisi, finantsilisi, diplomaatilisi ja sõjalisi vastukäike,” ütles Rhodes.

“Me oleme valmis kõigiks olukordadeks ja langetame otsuseid oma ajakava põhjal,” ütles Valge Maja riiklik julgeolekunõunik, lisades, et keemiarelv ning Iraani ja Liibanoni šiialiikumise Hizbollah suurenenud sekkumine konflikti on lisanud olukorrale “pakilisust”.

 

Allikad: BNS, Twitter

Foto: presstv.ir

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt