Itaalia uus valitsus lõpetab Covidi-hüsteeria, kaotatakse ka arstide ja õdede vaktsineerimiskohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2022 kell 16:36Giorgia Meloni. Foto: Presidenza del Consiglio dei Ministri, Palazzo Chigi, Wikimedia Commons – CC BY-SA 3.0

Itaalia koroonapettuse poliitika on olnud üks karmimaid Euroopas, kuid värske peaminister Giorgia Meloni hakkab seda muutma, sealhulgas soovib valitsus kaotada ka arstide ja õdede vaktsineerimisnõude. Oma värskes valitsuse avalduses teatas Giorgia Meloni, et tema kabinet ei kavatse “mitte mingil juhul” jätkata Mario Draghi valitsuse liiga karmi joont võitluses Covidi vastu, plaanides tühistada ka kõik “koroonatrahvid”.

 

Selline radikaalne koroonakursi muutus ei tule tänapäeva idiokraatilises ühiskonnas ilma kriitikata.

„Meloni ja tema ministrid liiguvad ohtlikus suunas,” hoiatab mikrobioloog Andrea Crisanti, üks tuntumaid Itaalia “koroonaeksperte”, kes on ka opositsioonidemokraatide senaator: “See, mida Meloni ütleb, on tõend, et tema mälu on ilmselgelt puhkusel.”

“Meloni uue valitsuse käik on kummardus koroonaeitajate ja vaktsineerimise vastaste ees,” ütleb demokraatide võimalik uus parteijuht ja Emilia-Romagna piirkonna president Stefano Bonaccini.

Kuid veelgi suuremat hirmu tekitab Itaalia koroonausklikele Meloni plaan meditsiinitöötajate vaktsineerimisnõude tühistamine osas ning edaspidi ei avaldata praeguseid Covidi numbreid enam iga päev, vaid ainult kord nädalas, on koroonasõltlased nördinud.

Sellega asi veel ei piirdu. Nädalavahetusel andis rahandus- ja majandusminister Giancarlo Giorgetti välja ajutise amnestia neile, kes keelduvad vaktsineerimast. Nendel päevadel tuleks trahvid saata umbes miljonile üle 50-aastasele, kes ei ole täitnud kohustuslikku vaktsineerimisnõuet, mida nõudis Mario Draghi ametist lahkunud valitsus.

 

Tühistatakse ka maskinõue

Tänasel kabinetinõupidamisel soovib valitsus suures osas tühistada ka maskinõude haiglates ja vanadekodudes. Siin aga ähvardab koroonaterrorist ja president Sergio Mattarella vahele astuda.

Nädalavahetusel teadlastele peetud kõnes ei kommenteerinud Mattarella üksikasjalikult Meloni valitsuse kavandatud meetmeid, kuid ta hoiatas koroonaohu lõppenuks kuulutamise eest: “Pärast enam kui kahte ja poolt aastat pandeemia tõttu ei saa me veel välja kuulutada lõplikku võitu Covidi üle. Vastutus ja ettevaatusabinõud on endiselt vajalikud.”

 

Poliitilised mängud

Kuid vähemalt miski rõõmustab Itaalia koroonasõltlasi: pärast seda Itaalias autoriteedina austatud presidendi hoiatust on Meloni valitsus valmis oma kavandatud leevendusi mõnevõrra ajutiselt nõrgendama. Meedia andmetel tuleks nüüd säilitada maskinõue, vähemalt eriti ohustatud piirkondade haiglates ja vanadekodudes.

Konflikt presidendiga Covidi-poliitikas on võib-olla lähikuude eelmäng. Demokraatlikust parteist pärit Mattarellast võib mõnes seadusandlikus ettepanekus saada uue, parempoolse valitsuse olulisim vastane. Itaalia põhiseaduse kohaselt on presidendil vetoõigus ja ta võib keelduda seadustele alla kirjutamast, kui ta kardab, et need tekitavad riigile põhimõttelisi probleeme.

 

Allikas: reitschuster.de

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt