Ravimihiiglaste viimased manöövrid: kas Covidi miljardidollarine vaktsineerimisäri laguneb peagi koost?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2022 kell 8:30Pilt: Canva kollaž

Moderna ja Pfizer kardavad arvete esitamise päeva, vahendab Ansage!. Nimelt on sattunud huviorbiiti ravimihiiglase Pfizer 2019/2020 kahtlane äripoliitika koroona plaandeemia eel. Selgeltnägija moodi investeeriti Saksa mRNA pioneerfirma Biontechi “puht juhuslikult” väljakuulutatud pandeemia eelõhtul, mis nagu plaanitult läks sujuvalt üle enneolematule ülemaailmsele vaktsineerimisrežiimile. Huvide konflikti võimalikkus on ilmselge ning just seda praegu USA senatis ja kohtutes uuritaksegi.

 

Eelkõige on luubi all koroonavaktsiinide ebatäpse heakskiitmisuuringu asjaolud, mis viisid vaktsiinide tingimusliku või erakorralise heakskiitmiseni väidetavalt soodsate vaktsineerimismõjude tõttu (mis kõik hiljem osutusid illusiooniks). Pfizeri boss Albert Bourla ja tema kamraadid võivad olla paanikas.

On ilmselge, et selles ajalooliselt enneolematus riigiraha ümberjagamises üksikutele eraettevõtetele oli kahtlane roll ka teistel mRNA vaktsiinide tootjatel – ja ka nende tegevus on uurimise alla võetud. See kehtib eriti Ameerika Pfizeri konkurendi Moderna kohta. Vaktsineerimist pooldava meeleolu võimalikust murdepunktist tingitud aktsiate langus ohustab tugevalt Pfizeri ja Biontechi aktsionäre, kuivõrd avalikkuse kõrvu jõuab üha enam uusi paljastusi vaktsineerimissurmadest ja tõsistest kõrvalnähtudest.

 

Rotid lahkuvad uppuvalt laevalt

Näib, et seda tajub ka Moderna boss Stéphane Bancel: internetis levivad kuulujutud tema kohta räägivad, et ta valmistub praegu taganema, sest mRNA farmaatsiahiiglaste investoreid ähvardavad eelseisvad paljastused (ja võib-olla peagi lõhkevad ka “pommid”) seoses märkimisväärse Covid-19 vaktsiinidest tekitatud kahjuga. Kuna Bancel ise on oma ettevõtte osanik, kavatseb ta oma varanduse eelseisvast krahhist päästa, lähtudes motost “Rotid lahkuvad uppuvalt laevalt”.

Selle märgiks hakkas nädalavahetusel levima uudis, et Bancel kustutas eelmisel reedel oma Twitteri konto, mis tal oli olemas juba 2010. aastast, kuid mida ta polnud kolm aastat kasutatud. Twitter ise pole kontot veel sinise linnukesega kinnitanud, Moderna põhikontol mainiti seda aga korduvalt (ja seetõttu võib seda uudist pidada autentseks).

2021. aasta novembris teatas ettevõte, et selle tegevjuht Bancel sai Covidi vaktsiinidega tehtud töö eest auhinna. Internetis nägid tundlikud vaatlejad, spetsialistid, ajakirjanikud, tööstuse siseringi töötajad ja aktsionärid konto kustutamist Banceli “väljumise stsenaariumi” märgina. Tegelikult oli ta viimase kuue nädala jooksul pidevalt, kiirustades ja salaja müünud Moderna erafirma aktsiaid.

Sama kehtib ka teiste kõrgetasemeliste Moderna juhtide kohta. Ettevõte pole seda veel avalikult kommenteerinud; sellegipoolest viitab kõik sellele, et esimene vastutaja soovib end läheneva megatormi eest ohutusse kohta viia.

 

Allkas: ansage.org

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Pilt: CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt