Pfizeri andmetel vajaks südamelihase põletiku risk 5-12-aastastel veel 5-aastast uuringut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2021 kell 16:12Ravimigigant Pfizeri läbi viidud kliinilised uuringud olid liiga lühikesed, et määrata kindlaks pikaajaline südamelihase põletiku risk lastel, kes saavad COVID-19 vaktsiini, tunnistas ettevõte Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiametile (FDA) esitatud dokumentides, vahendab Vanglaplaneet.

 

See teave pärineb eelmise kuu lõpus toimunud FDA nõuandekomitee aruande leheküljelt 11, kus Pfizer tunnistab, et kliinilise uuringu vabatahtlike valim oli liiga väike, et tuvastada südamelihase põletiku riski 5-12-aastastel lastel.

“Praeguses kliinilises uurimisprogrammis osalejate arv on liiga väike, et tuvastada vaktsineerimisega seotud võimalikke müokardiidi riske,” märgib Pfizer oma üldises riski ja kasulikkuse järeldustes.

“COVID-19 vaktsiini pikaajalist ohutust 5 kuni <12-aastastel osalejatel uuritakse viies müügiloa saamise järgses ohutusuuringus, sealhulgas 5-aastases järeluuringus, et hinnata vaktsineerimisjärgse müokardiidi/perikardiidi (südamepauna põletiku) pikaajalisi tagajärgi.”

Sellest hoolimata andis FDA eelmisel kuul Pfizer-BioNTechi COVID-19 vaktsiinile erakorralise kasutusloa, et seda saaks manustada lastele vanuses 5 kuni 11 aastat.

Vahepeal on FDA edasi lükanud sarnase erakorralise kasutusloa väljaandmist Modernale, viidates vajadusele viia läbi põhjalikum uuring südamelihase põletiku riskide kohta.

Hiljuti selgus, et Pfizeri noorukitele mõeldud vaktsiini preparaat sisaldab trometamiini, ravimit, mis on lisatud ilma suurema tähelepanuta ja mida “kasutatakse metaboolse atsidoosi raviks, mis esineb sageli pärast südame šunteerimise operatsiooni või südameseiskumist”.

 

Allikas: Vanglaplaneet, InfoWars, lingid artikli sees

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt