USA toidu- ja ravimiamet soovib 2076. aastani salastada Pfizeri vaktsiiniandmed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. november 2021 kell 10:45Foto: zerohedge.com + Canva

FDA (USA toidu- ja ravimiamet) on palunud föderaalkohtunikul panna avalikkus ootama kuni aastani 2076, et avaldada kõik andmed ja teave, millele amet tugines Pfizeri COVID-19 vaktsiinile müügiloa andmisel. See ei ole kirjaviga – FDA soovib selle teabe sisuliselt salastada 55 aastaks. Reutersi andmetel kuluvat nimelt täpselt nii palju aega, et andmete avalikustamise tarbeks läbi käia kõik 329 000 lehekülge vaktsiiniga seotud andmeid.

 

FDA lubas korduvalt Covid-19 vaktsiinide osas “täielikku läbipaistvust”, sealhulgas Pfizeri COVID-19 vaktsiini litsentseerimisega seotud küsimustes. Seda lubadust silmas pidades taotlesid augustis ja vahetult pärast vaktsiini heakskiitmist enam kui 30 riigi mainekamate ülikoolide akadeemikut, professorit ja teadlast ligipääsu andmetele ning teabele, mille Pfizer esitas FDA-le COVID-19 vaktsiini müügiloa saamiseks.

FDA vastus? Nad ei vastanud midagi. Septembris esitas advokaat Aaron Siri teabe nõudmiseks FDA vastu hagi. Tänaseks ei ole FDA esitanud mitte ühtegi lehekülge eelmainitud 329 000-st.

Selle asemel palus FDA kaks päeva tagasi föderaalkohtunikul anda selle teabe täielikuks esitamiseks aega aastani 2076. FDA palus kohtunikult aega läbi töötada ~329 000 lehekülge dokumente kiirusega 500 lehekülge kuus, mis tähendab, et selle väljastamine ei toimuks varem kui aastal 2076. FDA lubadus läbipaistvuse kohta on pehmelt öeldes hunnik illusioone (märgime, et FDA põhjendab seda väitega, et 500 lehekülje määr kuus “on kooskõlas töötlemisgraafikutega, mille kohtud on kogu riigis FOIA (Freedom of Information Act) juhtumite puhul määranud”, ja hurjutab hagejaid “oma laiaulatusliku FOIA taotluse” pärast).

FDA-l kulus täpselt 108 päeva alates sellest, kui Pfizer alustas litsentseerimise dokumentide koostamist (7. mail 2021), kuni hetkeni, mil FDA andis litsentsi Pfizeri vaktsiinile (23. augustil 2021). Arvestades FDA sõna, viis ta läbi nende dokumentide intensiivse, jõulise, põhjaliku ja täieliku läbivaatamise analüüsi, et veenduda, et Pfizeri vaktsiin on müügiloa saamiseks ohutu ja tõhus. Kuigi FDA suutis väidetavalt Pfizeri dokumendid põhjalikult läbi vaadata 108 päevaga, nõuab ta nüüd üle 20 000 päeva, et need dokumendid avalikkusele kättesaadavaks teha.

Niisiis, teeme asja selgeks. Föderaalvalitsus kaitseb Pfizerit vastutuse võtmise eest. Maksab selle eest miljardeid dollareid, surudes toodet inimestele peale. Kuid avalikkusel ei lasta näha andmeid, mis kinnitavad selle toote ohutust ja tõhusust. Kelle heaks valitsus töötab?

Õppetund on jällegi see, et kodanike ja üksikisiku õigused ei tohiks kunagi sõltuda meditsiinilisest protseduurist. Kõik, kes soovivad end vaktsineerida, peaksid saama seda vabalt teha. Kuid valitsus ei tohiks kedagi sundida. Kindlasti mitte nii, et samal ajal soovib valitsus varjata kogu vaktsiinile müügiloa andmisega seotud teavet kuni aastani 2076!

 

Allikad: Zerohedge, advokaat Aaron Siri veebileht, Reuters, viited linkidena teksti sees

Foto: zerohedge.com + Canva

 

Tõlkis Indrek Himma

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt