FDA avalikustas esimesed 55 000 lehte Pfizeri koroonavaktsiini dokumentidest, mida alguses sooviti 75 aastaks salastada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2022 kell 8:57Foto: kollaaž / Canva

Seoses teisipäeval, 1. märtsil avaldatud 55 000-leheküljelises dokumendikoguga annab USA toidu- ja ravimiameti (FDA) bioloogia hindamise ja uurimise keskus (CBER) esimest korda avalikkusele ligipääsu suurele osale andmetele, mille Pfizer esitas FDA-le kliiniliste uuringute kohta COVID-19 vaktsiinilitsentsi taotlemisel. See järgneb USA ringkonnakohtuniku Mark T. Pittmani 6. jaanuari otsusele lükata tagasi FDA taotlus sisuliselt salastada andmed järgmiseks 75 aastaks, mis agentuuri väitel oli osaliselt vajalik piiratud ressursside tõttu andmete töötlemisel, vahendab Yahoo! Finance. Ometigi jätkus väitevalt neid ressursse, et kokku erinevatel andmetel 329 000–450 000-leheline andmestik 2021. aastal vaid 108 päevaga läbi töötada ja müügiluba anda

 

Igatahes otsustas kohtunik, et FDA peab dokumendid 75 aasta asemel avalikustama kiirusega 55 000 lehekülge kuus (ehk siis 75 aasta asemel vaid vähem kui aasta jooksul) ning esimene ports dokumente on juba neid kohtu kaudu välja nõudnud teadlaste uurimise all (2021. aasta augustis taotles enam kui 30 riigi mainekamate ülikoolide akadeemikut, professorit ja teadlast ligipääsu andmetele ning teabele, mille Pfizer esitas FDA-le COVID-19 vaktsiini müügiloa saamiseks). Teadlaste, arstide ja akadeemikute ühendus Public Health and Medical Professionals for Transparency (PHMPT) on lubanud kogu FDA-lt saadava teabe avaldada oma kodulehel phmpt.org, sealt leiab ka kõnealused 1. märtsil avaldatud andmed.

Värskelt avaldatud dokumentides sisalduvas 38-leheküljelises lisas “Eriliste kõrvalmõjude loetelu” (“LIST OF ADVERSE EVENTS OF SPECIAL INTEREST”) on loetletud 1291 erinevat vaktsineerimisjärgset kõrvalnähtu. Nimekirjas on äge neerukahjustus, äge lõtv müeliit, positiivsed spermavastased antikehad (anti-sperm antibody positive), ajutüve emboolia, ajutüve tromboos, südameseiskumine, südamepuudulikkus, südamevatsakeste tromboos, kardiogeenne šokk, kesknärvisüsteemi vaskuliit, vastsündinu surm, süvaveenide tromboos, ajutüve entsefaliit, hemorraagiline entsefaliit, otsmikusagara epilepsia, vahu tekkimine suus, epileptiline psühhoos, näohalvatus, loote distressi sündroom, gastrointestinaalne amüloidoos, generaliseerunud toonilis-klooniline krambihoog, Hashimoto entsefalopaatia, hepaatiline hepatiit, vaskulaarne hepatiit, tsotromboos, interstitsiaalne kopsuhaigus, kägiveeni emboolia, juveniilne müoklooniline epilepsia, maksakahjustus, madal sünnikaal, laste multisüsteemne põletikusündroom, müokardiit, vastsündinu krambid, pankreatiit, kopsupõletik, surnultsündimine, tahhükardia, oimusagara epilepsia, munandite autoimmuunsus, trombootiline ajuinfarkt, I tüübi suhkurtõbi, vastsündinu venoosne tromboos ja lülisamba arterite tromboos 1246 muu vaktsineerimisjärgse haigusseisundi hulgas.

“See on pommuudis,” kommenteeris avaldatud dokumente organisatsiooni Children’s Health Defence (CHD) president ja peajurist Mary Holland. “Vähemalt nüüd teame, miks FDA ja Pfizer tahtsid neid andmeid 75 aastat vaka all hoida. Need leiud peaksid viivitamatult lõpetama Pfizeri COVID-vaktsiinide kasutamise. Tõsise kahju potentsiaal on väga selge ja vaktsiinidest vigastatutel on keelatud (USA seaduse järgi – toim.) Pfizerit kahju hüvitamiseks kohtusse kaevata.

USA valitsus on juba ostnud 50 miljonit doosi Pfizeri vaktsiini, mis on mõeldud alla viieaastastele lastele, mis tuleb tarnida 30. aprilliks 2022, kuigi FDA ei ole veel andnud selle vanuserühma jaoks erakorralise kasutamise luba (EUA). Tervete laste COVID-i põhjustatud tõsiste vigastuste või surmaoht on praktiliselt null ja siiani ei ole tõestatud vaktsiini väikelaste puhul kasutamise efektiivsust.

The Guardian kirjutab, et “Pfizer teenis eelmisel aastal oma Covid-19 vaktsiini müügist peaaegu 37 miljardit dollarit (27 miljardit naela), mis teeb sellest ühe ajaloo tulusaima toote – ja on prognoosinud 2022. aastaks veel üht edukamat aastat. Covid-19 tablett Paxlovid annab selleks suure tõuke. President Biden rääkis Paxlovidist oma kõnes teisipäeval, samal päeval, kui Pfizeri andmed avalikustati. “Käivitame algatuse “Test to Treat”, et inimesed saaksid end apteegis testida ja kui nad on positiivsed, saavad nad kohapeal tasuta viirusevastaseid tablette,” ütles Biden oma kõnes.

Alates 2020. aasta detsembri keskpaigast kuni 18. veebruarini 2022 on USA valitsuse andmebaas Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS) saanud 1 134 984 teadet COVID-i vastu vaktsineerimise järgsete kõrvalnähtude kohta, sealhulgas 24 402 surmajuhtumi kohta. Lisaks on USA-s esinenud 4021 müokardiidi ja perikardiidi juhtu, millest 2475 on seotud Pfizeriga , 1364 juhtu Moderna ja 171 juhtu J&J COVID-vaktsiiniga. Nende hulgas on 643 teadet müokardiidi ja perikardiidi kohta 12–17-aastastel lastel.

“Oleks kuritegelik manustada imikutele ja väikelastele seda äärmiselt riskantset toodet,” ütles Holland. “VAERSi andmed näitavad katastroofilist mõju, mida vaktsiin avaldab miljonite inimeste tervisele, kuid Pfizer ja teised vaktsiinitootjad koguvad miljardeid dollareid, kartmata, et neid võetakse vastutusele nende vaktsiinide põhjustatud vigastuste ja surmade eest.”

 

Allikad: Yahoo! Finance, CHEManager, Telegram, lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Tõlkis ja toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt