Vandenõuteooriast on saanud reaalsus, aga kas massid on üldse võimelised üles ärkama?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2021 kell 15:47



Koroonaohu ettekäändel on maailm muutumas düstoopiliseks mänguväljakuks, kus rikkad saavad veel rikkamaks ja vaesed jäävad veel vaesemaks ning jõudu ja võimu rakendadakse enim nende peal, kes oma õigustest kõige kergekäelisemalt on nõus loobuma. Filmid nagu “Näljamängud” (“The Hunger Games”), “Idiokraatia” (“Idiocracy”) ja “Laenatud aeg” (“In Time”) mõjuvad iga päevaga aina prohvetlikumalt. Kõik see, mille eest vandenõuteoreetikud aastakümneid hoiatasid, on saamas reaalsuseks, millest uusim trend on digitaalse koonduslaagri patsientidele paigaldatav jalavõru

 

Kas massid üldse mäletavad enam, kuidas see koroona-värk alguse sai ja mida pakuti lahenduseks? Mingi vend Hiinas sõi nahkhiiresuppi ja siis tuli maailm kaheks nädalaks lukku panna, et “kurvis aeglustada”. Tollest hetkest on möödas peagi poolteist aastat, kuid tundub, et selle aja jooksul on maailmas toimunud rohkem kui viimase paarikümne aastaga.

Melbourne on kolmandat korda lockdown’is, Saksamaal valitseb täielik diktatuur ja Tais hakatakse turistidele paigaldama jalavõrusid nagu vangidele; üle maailma toimuvad enneolematud inimõiguste piiramised ja massiline hirmutamine koos näomähkmete kandmise pealesundimise ja põhiseadusega vastuolus olevate, alles testimisjärgus olevate vaktsiinidega tehtavate inimkatsetega. Ja seda olukorras, kus mitte mingit pandeemiat, liigsuremust ega liigahaigestumist pole.

Kas algselt ei olnud selline jutt, et vaktsineeritud inimesed saavad “vabadusse”? Täna see igatahes nii pole – isegi kui oled vaktsineeritud, pead ka sina kandma jalavõru, tegema regulaarseid süste ning peagi lubama ligipääsu oma nutitelefonisse, kui massid üles ei ärka.

 

Mõtle, kui oleks 99,7% tõenäosus, et sa ei situ endale püksi, aga sa oled igaks juhuks sunnitud ikkagi mähkmeid kandma. 

Mõtle, kui oleks 99,7% tõenäosus, et sa ei situ endale püksi, aga kindluse mõttes pead sa tegema testi, mille järgi saab teada, et teoorias on võimalik, et sa situd endale püksi.

Mõtle, kui oleks 99,7% tõenäosus, et sa ei situ endale püksi, aga sa pead tegema endale regulaarselt süste, et oleks ohutum, juhul kui sa peaksid endale püksi sittuma.

Mõtle, kui oleks 99,7% tõenäosus, et sa ei situ endale püksi aga sa pead panema oma äri kinni ja lapsed koduõppele, et kindluse mõttes garanteerida, et juhul kui sa peaksid püksi sittuma, siis sinu läheduses poleks kedagi teist, kes võiks potentsiaalset sitahaisu tunda.

Mõtle, kui oleks 99,7% tõenäosus, et sa ei situ endale püksi aga kindluse mõttes pead kandma jalavõru, et juhul kui sa peaksid püksi sittuma, siis saab terviseamet kohe teada, kus sittumine toimus.

Kas massid on üldse võimelised üles ärkama?

 

Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt