Türgi andis esmakordselt vastulöögi Süüria mässuliste rünnakule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. oktoober 2013 kell 15:15Türgi vastas riigi territooriumile kukkunud mürsule esmakordselt mürskude tulistamisega džihaadivõitlejate positsioonide pihta Süürias, teatasid Türgi relvajõud. “[Al Qaeda haru] Iraagi ja Levandi Islamiriigi (ISIS) positsioonide pihta Azazi linna lähedal tulistati neli suurtükki,” teatas relvajõudude peastaabi ülem kolmapäeva õhtul tehtud avalduses, vahendas BNS.

 

Vastulöögi provotseerinud mürsk tulistati Süüria territooriumilt ja kukkus Türgis ilma plahvatamata politseijaoskonna lähedale, seisis teadaandes. Türgi on Süüriast pärinevatele mürskudele sõjalisi vastulööke andnud juba enam kui aasta, kuid tegemist on esimese korraga, kui piiritletud sihtmärgiks võeti islamiäärmuslaste positsioonid.

Terrorivõrgustiku Al Qaeda Süüria haru püüab mõõdukamaid ülestõusnuid Türgi ja Iraagiga piirnevatelt aladelt välja tõrjuda, et võtta oma kontrolli alla Iraagi piirist Põhja-Süüriani ulatuv maa-ala.

Süüria president Bashar al-Assad on korduvalt öelnud, et riigis ei toimu mitte kodusõda, vaid Al Qaeda rünnak ning et mässulisi toetavad riigid annavad tegelikult abi terroriorganisatsioonile.

Samuti on nii Süüria kui ka Venemaa kõrged ametikandjad hoiatanud, et terroristide toetamine maksab varem või hiljem valusasti kätte.

 

 

 

Allikad: BNS, Reuters

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt