Üllatavad CDC uued juhised! Sümptomiteta inimesi ei pea ilmtingimata enam testima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2020 kell 11:17CDC ehk USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus muutis tagasihoidlikult koroonaviiruse testimise juhised, öeldes, et nakatunud inimesega kokku puutunud sümptomiteta inimesi ei ole ilmtingimata vaja läbi vaadata. 

 

Agentuur soovitas varem testida kõiki, keda arvati olevat viirusega hiljuti kokku puutunud, isegi kui neil polnud sümptomeid. Selle põhjuseks oli “võimalik asümptomaatiline või presümptomaatiline edasikandumine.”

“Teil pole tingimata vaja testi, välja arvatud juhul, kui olete haavatav isik või teie tervishoiuteenuse osutaja või kohalikud rahvatervise ametnikud soovitavad teil seda teha,” ütleb CDC sait nüüd sümptomiteta inimeste kohta, kes olid nakatunud inimesega tihedas kontaktis vähemalt 15 minutit.

Samuti nimetatakse asümptomaatilisi inimesi nüüd “terveteks inimesteks,” mis rõõmustab kindlasti neid, kes on kohustusliku maskide kandmise vastu. Kuid sellegipoolest ollakse endiselt veendunud, et ka terved inimesed võivad viirust mitteteadlikult levitada (meenutagem, et WHO hinnangul on see väga haruldane). 

Kuid see pole veel kõik! CDC uued juhised ütlevad, et kui kellelgi on sümptomid ja need on kerged, võib meditsiiniteenuse pakkuja “testimist soovitada”. 

Huvitav, mis CDC-s toimub, et koroonapandeemiat puudutavad juhised aeg-ajalt muutuvad? Hetkel on need tagasihoidlikumad kui kunagi varem. Isegi paljud arstid ja ülikooliprofessorid on hämmingus või koguni pahased. 

“See ei ole loogiline. Sümptomiteta inimesed moodustavad kuni 50% nakatajatest, ”säutsus George Washingtoni ülikooli rahvatervise professor dr Leana Wen. “Me vajame ROHKEM testimist, mitte vähem.” New Yorgi kuberner Andrew Cuomo nimetades seda “poliitiliseks propagandaks”, mille eesmärk on toetada president Donald Trumpi tagasivalimist.

Seevastu põhjendas USA tervise- ja inimteenuste ameti (HHS) abisekretär dr Brett Giroir: “Käesolevat juhendit on uuendatud, et see kajastaks praeguseid olemasolevaid tõendeid ja rahvatervise parimaid tavasid.”

 

Allikad: CNBC, CNN, Yahoo/HuffPost

Foto: maryviolet / Adobe Stock

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt