Austraalia terviseamet: terved inimesed ei peaks kandma kirurgilisi maske

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. august 2020 kell 13:47Nii nagu läänemaailmas kombeks on ka Austraalias igasugused riiklikud osakonnad, ametid või ministeeriumid, mis koondavad ühe katuse alla spetsiifilise valdkonna teemad riigisiseseks asjatamiseks. Riigi kõrgeimaks tervise teemadega tegelevaks institutsiooniks on Austraalia terviseamet (Department of Health), kuhu alla kuuluvad haiglad, arstid, valdkonna rahastused ja kõik muu tervisega seonduv.

 

Austraalia terviseameti 26. märtsil 2020 avaldatud dokumendis seisab:

Enamus inimestel pole kirurgiliste maskide kandmisest mingit kasu. Kirurgilistest maskidest on kasu ainult haigetele inimestele, et nad ei köhiks teiste peale ja meditsiinitöötajatele, kes puutuvad pidevalt kokku haigete inimestega.

(-)

Kui te olete terve, siis te ei pea kandma kirurgisi maske, sest puuduvad tõendid, et tervete inimeste laialdane kirurgiliste maskide kasutamine aitaks vältida viiruste levikut avalikus ruumis.

See on koroonateater, millel pole mitte mingit pistmist teadusega.

Kui ühed riiklikud organisatsioonid teatavad, et kirurgiliste maskide kandmisest pole kasu, siis miks teised riiklikud organisatsioonid või tervisenõustajad siiski soovitavad maskide kandmist? Millistele teaduslikele uuringutele toetub oma avaldustes Eesti valitsuse tervisenõustaja Irja Lutsar, kui ta soovitab teadusnõukoja nimel inimestel maske kanda? Kas proua Lutsar ise kannab maski?

 

Allikas: Australian Government Department of Health

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt