Soome parlament lükkas tagasi riigi esimese kodanikualgatuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuni 2013 kell 16:43Soome parlament lükkas eile tagasi kõigi aegade esimese rohujuuretasandil kodanikualgatuse, mis rahvaesindajate ette on jõudnud. Ajalooline algatus puudutas karusloomakasvatuse keelustamist. Parlament oli sunnitud keeldu arutama, sest petitsioonile oli kogutud üle nõutava 50 000 allkirja. Ettepaneku poolt hääletas 36 (seal hulgas kogu Roheliste fraktsioon) ja vastu 146 saadikut.

 

Karusloomade kasvatamise vastu on Soomes protesteeritud juba pikka aega, kusjuures probleemi tõstatamiseks on kasutatud palju pildi- ja videomaterjali, mis kohalikes farmides salvestada on õnnestunud. Karusloomakasvandused on täielikult keelustanud Horvaatia, Austria, Inglismaa, Põhja-Iirimaa, Holland, Bulgaaria ning Sloveenia. Osaliselt on karusloomakasvatus keelatud Taanis, Itaalias, Rootsis ja Šveitsis.

Soome parlamenti ootab sel aastal eeldatavasti teinegi kodanikualgatus, sedapuhku on teemaks samasooliste abielud. Arvatakse, et siis tuleb hääletus tasavägisem.

 

 

Allikad: BNS, Eesti Loomakaitse Selts

Foto: tarhauskielto.fi

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt