Uudiseid Lätist: meditsiinitööjõule idast on uksed kinni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 18:09Läti keeldub ida meditsiinitööjõust

Meditsiinipersonali suur lahkumisvoog riigist läände (peamiselt Rootsi, Soome, Saksamaale ja Suurbritanniasse) on tekitanud olukorra, kus tööjõudu napib juba isegi pealinna haiglates. Eelmisel aastal leidis endale välismaal töö paarsada Lätist lahkunud meditsiinitöötajat.

Vabanenud kohtadele on suur tung endisest Nõukogude Liidust, kuid seni on Läti nende jaoks ust kinni hoidnud tuues ettekäändeks seiga, et sellise tööjõu kvalifikatsioonidokumentatsioon ei vasta euronõuetele.

Allikas: Delfi.lv

 

Ühistransporti ootab Lätis kahjumlik aasta

Lätis ootavad ühistranspordiettevõtted kahjumlikku aastat. Summaarseks miinuseks prognoositakse 19,3 miljonit eurot, millest 15,6 miljonit läheb raudtee arvele. Antud numbritega tuli avalikkuse ette uus struktuuriüksus – Ühiskondliku transpordi nõukogu –, mis asutati ühistranspordi valdkonna koordineerimiseks.

Allikas: Delfi.lv

 

Valmimas on Riia Valguse Kindlus

Riias hakkab Valguse Kindluse nime kandev uus rahvusraamatukogu avamiseks valmis saama ja esimest korda avatakse uksed avalikkusele 18. jaanuaril, kui toimub pidulik esimeste raamatute raamatukokku toomise tseremoonia. Igapäevaseks tegevuseks avab uus raamatukogu uksed kevadel.

Samas on 18. jaanuari üritus, kus tuhanded inimesed peaksid andma raamatuid edasi käest kätte, sattunud löögi alla, kuna äsja on päästeamet avastanud tuleohutusega seotud probleeme, mis tuleb enne inimeste majja lubamist kõrvaldada.

Uus maja ise on aga tekitanud tänu oma kummalisele kujule (paljud kutsuvad seda küürvaalaks) vastakaid tundeid, kuna tänu oma asukohale kesklinnas, Daugava kaldal moodustab see nüüd märgatava osa linna siluetist.

Allikad: Delfi.lv, Delfi.lv 2

 

Foto: normalbreathing.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt