Uudiseid Leedust: Leedu ja Läti on maailma 10 eetilisema reisisihtpunkti seas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. detsember 2013 kell 19:50Leedu ja Läti on maailma eetilisimate reisisihtkohtade tippkümnes

Ühendriikide MTÜ Ethical Traveller avaldas taas iga-aastase kõige eetilisemate reisisihtkohtade tippkümne. Arvesse võetakse keskkonnakaitset, sotsiaalset heaolu ja inimõigusi. Lisaks eksootilistele ja valdavalt Ladina- ja Lõuna-Ameerika riikidele on nimekirjas Läti kuues ja Leedu seitsmes.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Eurokomisjon kritiseerib Leedut

Üldise Leedule Euroliidu eduka eesistumise eest kiituste laulmise taustal Eurokomisjon hoopis kritiseerib Leedut. Nimelt ei olda rahul Leedu arenguga maksu- ja pensionisüsteemi reformide osas, millele lisandusid ka negatiivsed kommentaarid madala sotsiaalse sidususe ja energiaefektiivsuse kohta.

Allikas: Delfi

 

27% Leedu elanikest hindab majandusseisu heaks

27% Leedu elanikest hindab majandusseisu heaks ja see on 8% rohkem eelmisest aastast. Majandusseisu suhtes pessimistlikult meelestatute osakaal on aga 70%, mis on 10% vähem eelmise aasta 80%-st.

Allikas: Lithuanian Tribune

Vaata teisi tippkümne maid siit.

Foto (flickr.com /Eugenijus Radlinskas) Gediminase avenüü Vilniuses

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt