Hea uus ilm: “Tark tervisekaart” on järgmine samm globaalse andmeseire suunas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. märts 2022 kell 17:25Praeguste sündmuste varjus on “tänu” koroonale salaja kujunemas globaalne terviseseire süsteem: sel nädalal teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et annab kõigile oma 194 liikmesriigile tehnilise raamistiku tervisekontrolli digitaalse vaktsineerimistunnistuse kasutuselevõtuks: “Tark tervisekaart”, millele saab salvestada krüpteeritud kujul vaktsineerimise staatuse (aga võimalik, et ka edasised diagnoosid ja varasemad haigused, ravimid ja muu individuaalse info). See süsteem on mõeldud elektroonilistel vaktsineerimistunnistustel olevate QR-koodide piiriüleseks kontrollimiseks.

 

See, mis pealtnäha, ja nagu tavaliselt, kõlab ennastsalgavalt, hoolivalt ja edumeelselt, ei ole midagi muud kui järjekordne katse standardida digiteerimise teel tundlikud vaktsineerimisandmed ja seeläbi ka teised terviseandmed ning anda valitsustele – ja ka sihtasutustele, valitsusvälistele organisatsioonidele ja ettevõtetele – põhimõtteliselt juurdepääs samadele andmetele.

Ka USA-s on märke selle uue süsteemi suurest populaarsusest – kuigi föderaalvalitsus ei ole “tarka tervisekaarti” veel kasutusele võtnud, pakuvad vähemalt 21 osariiki ning Columbia ringkond ja Puerto Rico juurdepääsu uuele süsteemile, mille kaudu saab kontrollida oma Covidi vaktsineerimise staatust QR-koodiga. See järgmine Orwelli kurikavalate kombitsatega koletis töötati välja Vaccination Credential Initiative (VCI) poolt, mille taga on suured tehnoloogiahiiglased nagu Microsoft, Amazon Web Services ja tervishoiuteenuste pakkujad nagu Mayo Clinic, ülemaailmne konglomeraat. Uuest hoolimatusest andmete käitlemisel – globaalses mastaabis – saavad kasu need samad asjaosalised, kes ka “pandeemiast” kasu lõikavad.

 

Väidetav “kodanikuõiguste tugevdamine”

Ametlikult on kaart mõeldud “riigisiseste ja rahvusvaheliste reiside” lihtsustamiseks. Väidetavalt peaks sellel olema näha ainult nimi, sünniaeg ja vaktsineerimise staatus, mitte ühtegi muud isiklikku meditsiinilist teavet. Kuid just selles kahtlevad kriitikud ja andmekaitseeksperdid. Terviserakenduse Bundle juht Gus Warren ütles: “Me arvame, et see rahustab

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt