VIDEO! Inimtekkelised patogeenid ja biorelvad – tegelikkus või müüt?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2021 kell 14:28Foto: kollaaž

Mikrobioloogi dr Stefan Lanka abiga uurib Projekt Immanuel tähelepanelikult kõiki SARS-CoV-2 ja COVID-19 teemalisi teaduslikke väljaandeid. Lisaks viroloogiat käsitleva põhiprogrammile keskendub videosari “Seotud teemad” praktilistele küsimustele ja hirmutavatele teooriatele, mis ringlevad avalikus ruumis ning nõuavad kiiret vastukaja. Esimeses episoodis käsitletakse biorelvi: kas inimtekkelised patogeenid on olemas?

 

Tegime 25-minutilisele episoodile eestikeelsed subtiitrid Telegrami tellijate jaoks, tasuta saab vaadata 6-minutilist klippi:

Bioloogiliste relvade kasutamine on ilmselt sama vana kui inimkond ise. Nendeks võivad olla loomade korjused või looduslikult esinevad toksiinid, millega sooritada otserünnakuid või kahjustada viljapõlde ning karjaloomi.

Ajaloolistes lugudes on tõetera, sest vaenlase pihta kõdunevate laipade loopimine oli kindlasti tõhus rünnakuviis, aga kas haigused tekkisid patogeenidest või seetõttu, et kõik lagunevad produktid on mürgised?

Tänapäeval mõeldakse biorelvade all geneetiliselt muundatud või inimtekkelisi patogeene, mida on aidanud massidesse viia erinevad seiklusromaanid, filmid ja videomängud. Aga kas nende relvade kohta on ka tõendeid või ohustavad meid hoopis hirm ja valeinformatsioon?

Vaata täispikka videot siit:

 

Allikas:

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt