Uus uurimus ennustab langust GMO-dele ja pestitsiididele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. august 2013 kell 19:48genetically-modifiedIirimaal Limericki ülikooli keemia ja keskkonnateaduste osakonna ning Warrenstowni aianduskolledži koostöös tehtud uuring kõlab esialgu nagu ulme või šarlatanlus, kuid sellest loodetakse suurimat läbimurret moodsas põllumajanduses. 35 lehekülge pikk aruanne on koostatud selle kohta, kuidas testiti Vi-Aqua nimelist süsteemi, mis laeb elektromagneetiliselt taimede kastmiseks kasutatavat vett. Katse näitas, et taimede kasv hoogustus ning nad olid tugevama struktuuriga, mis suurendas ka nende vastupanuvõimet haigustele ja kahjuritele.

 

Vi-Aqua on tehnoloogia, mille abil mõjutatakse vett elektromagneetilise välja abil. See stimuleerib molekulide elektrokeemilist aktiivsust ning lahustab vees looduslikult esinevaid mineraale väiksemateks ja kergemini imenduvateks. Taimedes toetab see loomulikku immuunsüsteemi, parandades juurte aktiivsust ning stimuleerides fotosünteesi käigus CO2 sidumist õhust. Sel moel väheneb vajadus väetiste kasutamise järele, tõuseb taimede vastupanuvõime seente ja haigusetekitajate vastu ja paraneb taimede juurestik. See on kemikaalide vaba looduslik viis taimede ainevahetust kiirendada.

Uuringus seletati seda järgmiselt: “Kogu taimedest pärinev energia sellel planeedil on algselt päikeseenergia. Kõigest 1% päikeseenergiast, mis jõuab Maale, püütakse kinni. Enamuses taimedes toimub see klorofülli abil. Kogu planeedi loomne elu sõltub otseselt energiat pakkuvate taimede kättesaadavusest. Kuna kõik elusorganismid on välja arenenud tugeva loodusliku geomagneetilise välja mõjualas, siis on magneetilise välja mõju elusorganismidele aina enam uurimustööde teemaks. Võimalus parandada taimede kasvu kasutades looduslikku nähtust, nagu magnetism, on olnud uurimuste teemaks juba pea kuuskümmend aastat.“

Uuringus tuuakse välja muutused taimedes. Keerulised testimismeetodid millega mõõdeti vesiniku võimet sidemeid moodustada, näitasid et elektromagnetkiirgus mõjutas vees looduslikult lahustunud gaaside hulka. Vesiniksidemete modifitseerimisel on taimedele kasvule mitmeid erinevaid mõjusid. Kui see lõdvendab taimerakkude seintes olevaid vesiniksidemeid, siis soodustab see taimede kiiremat kasvu tänu sellele, et taimerakud pikenevad kasvuprotsessis kergemini.

Kui selle tehnoloogia tulemusi on võimalik teiste uurimustega korrata, siis võib see tähendada suurt langust GMO-de arendamises, kuna selle süsteemi abil saab toota taimi, mis on tervemad, suurema viljakusega ja vähem kahjustatavad putukate ja veepuuduse poolt, kuna need on lihtsalt tervemad ja tugevamad looduslikul moel.

 

 

Allikad: Real Farmacy, Tonick, Trendi Space, Independent

Foto: myessentia.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt