Ajatu: Inimkonna dekonstrueerimine: millal meist saavad küborgid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2019 kell 13:28Kirke 1USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” andis intervjuu ajakirjanik Daniel Estulin, kes oma uues raamatus “TransEvolution: The Coming Age of Human Deconstruction“ kirjeldab inimkonna muutumist tehnoloogia kaudu ja selle tagajärgi. Estulin on põhjalikult uurinud Bilderbergi grupi tegevust ning rahvusvahelise rahanduskriisi tagamaid, pidades neil teemadel ka ettekanded Euroopa Parlamendis. 2010. aastal kutsus Fidel Castro ta isiklikule kohtumisele, pärast seda, kui oli lugenud Estulini raamatut “The True Story of the Bilderberg Group“ (Bilderbergi grupi tõeline lugu). See raamat on avaldatud 64 riigis ning tõlgitud 41 keelde (sealhulgas ka eesti keelde).

Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda märtsis 2014. Põnevat lugemist!

 

Selgita, mida mõiste transhumanism tähendab.

6000 aastat tagasi kontrollisid infot ja pääsesid sellele ligi vaid ülempreestrid, kes jagasid ülejäänud inimkonnale ainult neid teadmisi, mida igapäeva tööde juures vaja oli. Tänapäeval on püramiidi ülesehitus pööratud tagurpidi – seoses tehnoloogia arenguga on kõigil, kellel on arvuti ja internetiühendus, tuhandete aastate jooksul kogutud informatsioon käeulatuses. Eliit on kaotanud selle eelise, mis neil varem oli.

Ent tehnoloogia täiustamisel võivad nad jälle meie üle võimust võtta. Seda raamatut kirjutades olen jõudnud järeldusele, et selle generatsiooni lapsed, kes on praegu 15–20-aastased, on viimased tõelised inimesed. Nende lapsed ja lapselapsed on tulevikus juba transinimesed ehk küborgid ehk inimmasinad. Meie planeet seisab praegu suurima muutuse lävel inimkonna ajaloos, see tuleb kiiresti ja jõuliselt ning inimesed ei ole selleks ette valmistunud. Inimkond ei saa enam kunagi olema samasugune ning see kõik juhtub kiiremini, kui arvata oskame.

Transhumanism on uus terminoloogia peavoolumeedias, mille sümbol on H+ (H human, + extra). See on arvutiteadlaste, filosoofide, neuroloogide ja paljude teiste teadlaste kõrgtehnoloogiline unistus. Otsitakse radikaalseid lahendusi tehnoloogia arengus, et võimendada inimese keha sooritusvõimet, mõtlemisvõimet, psüühikat ja lõpuks kogu inimkogemust. Transhumanism liigub inimesest kaugemale, asjakohased teooriad tunduvad praegu kui pöörane ulmefilm.  Samas on vaid käputäis inimesi teadlikud uskumatutest tehnoloogialäbimurretest, mis teevad transhumanistide nägemuse teoks juba lähiaastate jooksul. Praegu arendatakse välja näiteks mikrokiipe, mis viiakse otse inimese ajju, eesmärgiga suurendada inimese intelligentsust tuhandekordselt.

Transhumanismi idee arenes välja humanismist, olles omamoodi kattevari saientismile, mis on loodi selleks, et globaalne eugeenikaoperatsioon märkamatult läbi viia.

Kirke 2

 

Küborgid eksisteerivad juba praegu – inimestel on kunstlikud põlve- ja puusaliigesed, veresooned, südamestimulaatorid jmt.

Jah, ma ei väida, et need tehnoloogilised saavutused ei ole vajalikud olnud. Need aitavad inimesi, kellel on südameprobleemid, tehisneerud, kopsud jne. 21. sajandil on toimunud tehnoloogia kiire areng. Paraku on oodata seda, et massimeedia abil veendakse meid oma töötavaid kehaosi välja vahetama tehislike vastu. Lähima viiekümne aasta jooksul oleme võimelised looma küberneetilisi inimesi, kes on inimestega äravahetamiseni sarnased.

 

Milline näeb planeet välja 500 aasta pärast?

Ma ei tea, minu raamatu lugemisel tekib sul lõpus rohkem küsimusi kui vastuseid. Me saame ennustusi teha järgmiseks kahekümneks aastaks, kui prognoosime varasemat informatsiooni, kuid mitte järgmiseks viiesajaks. Üks asi on kindel: me ei ela siis enam Maal. Mitte sellepärast, et me rikume oma planeedi ja läheme järgmisele. Inimeses on jumalik säde, mis eristab meid kõikidest teistest liikidest maakeral.

See võimaldab meil avastada universaalseid looduse põhimõtteid, et aidata parandada inimeste elu planeedil Maa. Surematus tähendab minu jaoks inimliigi ellujäämist. Maa on väike planeet, millel on piiratud loodusvarad ja kasvav elanike arv. Eliit arendab tehnoloogiat eesmärgiga ise siit planeedilt lahkuda, sellepärast nad ei hooligi planeedi tervisest ja hävitavad maailma majanduse, mille progress ja areng on otseselt seotud rahvastikutihedusega.

 

Mis juhtub inimestega, kellel ei ole raha, et küborgideks saada? Kas tuleb võitlus rikaste ja vaeste vahel?

Paraku on alati eksisteerinud lõhe rikaste ja vaeste vahel, kuid see suureneb siis märgatavalt. 2005. aastal olin Jim Tuckeriga Bilderbergi konverentsil Saksamaal. Olime sel ajal ainsad ajakirjanikud, kes seda kohtumist kajastasid. Mu allikas rääkis, et seal toimus huvitav ja hirmuäratav arutelu inimkonna tuleviku üle. Nad kõnelesid dokumendist nimega Strategic Trends Report (PDF), kus Briti valitsus ennustas sündmusi kuni aastani 2040.

Sain selle salajase dokumendi enda kätte ning seda lugedes mõistsin, et see ei räägi tulevikust, vaid tänapäevast. Aruandes oli kirjas, et kasvav lõhe enamuse ja ülirikaste vahel ohustab sotsiaalset korda ja stabiilsust, selle tagajärjel tekivad kodusõjad, levib vägivald ja korralagedus ning muuseas, ka vastavad flash mobid. 2005. aastal ei teadnud me selle sõna tähendustki. Vaadake olukorda Kiievis või Türgis, kus ühel hetkel midagi ei juhtu ning järgmisel põletatakse kogu linn maha. Lõpuks ennustavad nad selles dokumendis riigikordade kokkuvarisemist, mida hakkavad asendama megalinnad elanikkonnaga 20–30 miljonit inimest. Nad räägivad, et need linnad paisuvad mõeldamatutes proportsioonides ning kasvatavad vägivalda. 2035. aastaks aga lagunevad ka need linnad kokku, tuues kaasa kaose tervele planeedile. See raport sarnaneb filmiga Elüüsium, kus rikkad elavad kunstlikul planeedil ning kõik ülejäänud inimesed on orjad Maal.

 

Mis sa arvad, kui paljud inimesed tulevikus kasutavad neid tehiskehaosi, et pikendada oma elu?

Arvan, et praegu kasutaks neid umbes pooled, kuid tulevikus juba enamik inimesi. Eliit plaanib veenda inimesi oma ajju mikrokiipi panema, et kõik saaks ühendada pilvandmetöötlusega (Cloud), mis hakkab kandma nimetust High Mind. Tegelikult ei vaja me neid kiipe, kuna on juba nutitelefonid, mida kanname endaga 24/7 kaasas ning kus kogu vajaminev informatsioon on nende kaudu kättesaadav.

Kirke 3

 

Eliit ei soovi rahvastiku kasvu, eks?

Kindlasti mitte, kuid tehnoloogia areng soosib seda. Nad tahavad vähendada rahvaarvu kergesti juhitava hulgani, sest vaja on ainult piisavalt inimesi, kes töötaksid planeedil nende jaoks.

 

Miks räägid oma raamatus nii palju Natsi-Saksamaast?

Nende ja eliidi vahele võib tõmmata mitmeid paralleele, eriti selles osas, kuidas nad mõistsid maailma ja inimese psüühikat. Natsi-Saksamaad valitses kultus, mitte sõjavägi. Meil töötavad täna samasugused isiksused suurte organisatsioonide taga. Mõned nendest inimestest on siiamaani elus, näiteks Rockefellerid ja Morganid, kes aitasid need sõjamasinad võimule.

 

Kas paneksid GMO-d ja muud sarnased teemad ka selle arengu suundumuste kategooriasse?

Ei ole paremat ja odavamat viisi rahvastiku vähendamiseks kui nende näljutamine. Selleks peab aga kontrollima toiduainete tootmist, võttes selle ära sõltumatutelt farmeritelt ning andes hiiglaslike korporatsioonide kätte, kes saavad sellest suurt kasu. Praktika kasutada toitu relava on vana tava, mis ei alanud Monsantoga – juba Vana-Mesopotaamias või Vana-Kreekas käisid teravilja saadetised alati templisüsteemide kaudu.

Tänapäeval kontrollib väga väike arv ettevõtteid maailma toiduvarusid. See on nagu ämblikuvõrgustik, kus käputäis finantsilisi, poliitilisi ja majandusala tööstusi valitseb maailma. Kasutades geneetiliselt muundatud põllukultuure, muutub meie DNA, järgmised generatsioonid kasvavad selle peal üles, muutudes suures osas teistsuguseks. See algas Rockerfellerite ja rohelise revolutsiooniga, mida 1950.–60. aastatel kajastati kui näljahäda päästjat Mehhikos, Ladina-Ameerikas ja Indias. Arendati välja globaalne agrotööstuskompleks, mis siis monopoliseeriti nagu maailma naftatööstus. Rohelise revolutsiooni idee põhineb uuel hübriidseemnel, mille patendid on vaid mõningatel ettevõtetel.

Kirke 4

 

Kas raamatut kirjutades uurisid mõnda teemat, mis esmapilgul tundus liiga uskumatu?

Olin raamatut kirjutades väga avatud meelega, kuid mind üllatas, kui kaugele on juba jõutud nende tehnoloogiate arendamisega. Ray Kurzweil on transhumanist, Google’i tehnoloogiate insener ning liikumise Venemaa 2045 nägu. Tehnoloogia on nii jõudsasti arenenud, et paljud meist ei tea, et sellised võimalused isegi eksisteerivad. Hinnatud teadlased, kes on võitnud Nobeli auhindu, ütlevad, et aastaks 2035 on nad võimelised laadima inimteadvuse elektronkandjasse. Nad kutsuvad seda eepiliseks küberneetiliseks surematuseks.

Uus linastuv film “Piire ületades“ (Transcendence), räägib transhumanistide tulevikuvisioonidest. Teadlased usuvad, et ühe generatsiooni vältel saavad meil olema kehad, mis on tehtud nanorobotitest, ning hologrammkehad. Sellega algab neoinimkonna ajastu. Nad tahavad inimmõistuse viia üle nendesse humanoidrobotitesse, laadida teadlikkus arvutisse ning luua uus keha hologrammi kaudu. See võib tunduda futuristlik utoopia, kuid selle megaprojekti kohaselt loovad nad nii uue suuna inimkonna jaoks. Uue inimese areng ja evolutsioon hõlmab endas avastusi teadusest, füüsikast, energeetikast, lennundusest, bio- ja nanotehnoloogiast, neuroloogiast, küberneetikast ja kognitiivsete teaduse aladelt.

 

Kas on võimalik, et nad kloonivad su keha ning asetavad selle allalaaditud teadlikkuse uude kehasse, elades seeläbi igavesti?

Täpselt seda nad teha üritavadki. Kui mõtleme surematuse peale, siis kujutame ette ikka lihast ja luust keha, filme nagu “Wolverine“, kus inimesed elavad sajandeid. Nad usuvad, et keha sellisel kujul pole eksisteerimiseks vajalik.

 

Kui kiiresti see areng on toimunud?

Viimase 50 aasta jooksul oleme õppinud rohkem kui terve inimkond oma ajaloo jooksul, järgmised 20 aastat oleme õppinud rohkem kui eelmised 50 ning sellest 12 järgmist oleme õppinud rohkem kui kõik eelnevad ajad kokku. Varsti tuleb aeg, kus iga aasta kahekordistame oma teadmisi kogu inimkonna ajalugu arvesse võttes. Paljud inimesed kardavad tehnoloogiat, kuna arvavad, et kaotame oma inimlikkuse.

Arvan, et tehnoloogia on hea asi ning maailmas on palju inimesi, kelle elukvaliteeti need parandaksid. Oluline on see, kuidas seda kasutatakse. Näiteks tänapäeval saavad arstid teha operatsioone masinate abiga inimestele, kes asuvad teiselpool maakera. Samal ajal kasutatakse tehnoloogiat droonirünnakuteks, mille sihtmärkide kõrval on ka palju tsiviilisikutest inimohvreid. Kõik sõltub sellest, kuidas tehnoloogiat kasutatakse ja millistel eesmärkidel.

Kirke 5

 

Kas selle kasutamine on praegu kontrolli alt väljas?

Ei ole, see tähendaks, et meil pole enam kontrolli tehnoloogia üle, tegelikult on see lihtsalt valede inimeste käes. Nad vajavad kvadriljon dollarit, investeerimaks sellesse teadvuse üleslaadimise tehnoloogiasse, et ühendada inimeste teadlikkus ning luua üks superintelligentne olend. Inimesed ütlevad, et see ei saa võimalikuks, kuid see juba eksisteerib Google Cloudi nime all.

 

Mõned neist on juba liiga vanad, et seda näeksid.

See pole tõsi, nad töötavad meist erinevalt, 100-aastate tsüklitena. Kui lugeda 19. sajandil toimunud Pike’i ja Mazzini kirjavahetust, siis on näha, et nad räägivad Teisest maailmasõjast, mis toimus 70 aastat hiljem. Sel ei ole vahet, kas Rockefeller elab või sureb, inimesed, kes tegelikult maailma valitsevad, on meile tundmatud. Tõeline võim on nähtamatu ning me ei tea, kes on päriselt püramiidi tipus. Arvan, et nende põhieesmärk on surematuse saavutamine nagu filmis “Prometheus“.

Inimesed peavad mõistma, et Hollywoodi ei juhi väike juhatus, kes tahab meile parimat meelelahutust pakkuda, vaid miljardäride ettevõtted, kes on osa Uuest Maailmakorrast. Kõik, mida nad näitavad meile tulevikust, on selleks, et me harjuks selle mõttega. Filmides nagu “G.I. Joe: Kobra rünnak“, “G.I. Joe: Kättemaks“, “Elüüsium“ ja “Minority Report“ on tohutu tehnoloogia sissevool. Näiteks nanorobotid ning amneesiakiired eksisteerivad juba tänapäeval. Seda tehnoloogiat ei kasutata terroristide peal, vaid tavainimeste peal nagu sina ja mina. Seadusi, mis kinnitavad nende heakskiitu, ei tehta emotsiooni ajendil, vaid on spetsiaalselt kavandatud, et anda valitsusele võim inimeste üle. Need ei ole avalikult rahastatud projektid inimkonna täiustamiseks, vaid salajased eksperimendid, et maha suruda iga ülestõus.

 

Kuidas nad seda teevad?

Arvan, et televiisor on hea viis selleks, kui rääkida psühholoogilisest sõjast. Enamus ameeriklasi ning eurooplasi usub vaba ajakirjandust, kuid tegelikult on see üks võtmevaldkondasid rahva ajupesuks. Inimesed usuvad, et reporterid teenivad avalikkust, pakkudes neile tähtsat infromatsiooni ja erinevaid seisukohti. Peavoolu ajakirjanikud on palgalised töötajad, kes teenivad meediakorporatsioone ning poliitikud on need, kes kontrollivad seisukohti. Need, kes omavad meediat, ütlevad meile, mida mõelda.

Sama on ka sotsiaalmeediaga, näiteks Twitteri sõnumid salvestatakse nüüd USA Kongressi raamatukogu andmebaasi. Kui säuts on andmebaasis, siis viiakse see omakorda üle teise andmebaasi, kuhu see jääb muutumatul kujul igaveseks. See nummerdatakse ära ning pannakse su nime kõrvale, mida hiljem kasutavad turunduspetsialistid, politsei, luureasutused, ühiskonnateadlased, valitsused, Google, Microsoft, Amazon jne. Need sõnumid on reaalajas salvestatud avaldused miljonite inimeste poolt, nende järgi saab jälgida, kuidas muutub inimeste meeleolu, kui toimub mingi sündmus või sündmused, mis võivad olla orkestreeritud.

Kirke 6

 

Mõned inimesed võivad öelda, et neid ei huvita see, kuna nad ei tee midagi ebaseaduslikku.

See ei loe. Oleme kaotanud oma vabaduse, põhiseadus on hävitatud. Korporatsioonid nagu Google, Facebook, Microsoft ja teised on USA julgeoleku südameks. Nad koguvad ja integreerivad kõik, mis on juba süsteemis. Kõik sõnumid, tegevused, puhusepäevade andmed, otsingueelistused, g-maili sõnumid töödeldakse, analüüsitakse ja salvestatakse igaveseks ajaks. Google nimi saadi sõnast Googol, mis on iseenesest süsteemi juhtaparatuur.

 

Helistaja Ryan Indianast: Kui meie mõtted laaditakse nendesse holograafilistesse kehadesse, siis valitsus võib ju meie mõtteid seal programmi sees muuta. Kuidas see teooria läheb kokku Jumala faktoriga, eeldades, et Jumal eksisteerib?

Kui vaadata filmi “Minority Report“ (2002), siis seal oli stseen, kus nanorobotid skaneerivad peategelase silmi. Nüüd räägitakse tehnoloogiast, kus on võimalik skaneerida ruumitäit inimesi, DARPA juba tegeleb sellega. Õudusunenäo versioon sellest filmist saab juba tegelikuks. Kaks juhtivat kriminoloogi tutvustasid organisatsioonile American Association for the Advancement of Science (AAAS) Washingtonis, et kuritegevusele kalduvat antisotsiaalset käitumist saab avastada juba 3-aastatel lastel. Nad suudavad ennustada, millistel lastel on potentsiaal tekitada tüli, et siis suunata nad ravile ja hoida neid vaos. Tehnoloogia on sedavõrd arenenud, et eliit käitubki juba jumalana.

 

Kuula saadet siit (tund 3, 4).

Daniel Estulini kodulehekülg.

Fotod: estaticos.elperiodico.com, fc06.deviantart.net, secularstudents.org, jjlayfield.files.wordpress.com, parablev.deviantart.com

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.