Koroona: tapjaviirus või valehäire? Professorite Bhakdi ja Reissi raamat on enne ilmumist müügiedetabelite menuk nr 1

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2020 kell 12:33Saksamaal elav Sucharit Bhakdi (73) on tunnustatud mikrobioloogia ja epidemioloogia spetsialist. Juba märtsi keskel pöördus ta avalikkuse poole mitmete Youtube‘i videotega, milles ta võttis väga kriitiliselt sõna Saksamaal pandeemia ohjeldamiseks kehtestatud sunnimeetmete teemal. Videod ja tema avalik kiri kantsler Angela Merkelile jõudsid miljonite kodanikeni. Tänaseks on julgete seisukohtadega teadlane kirjutanud raamatu “Koroona valehäire” kahasse professor Karina Reissiga, mis oli juba neli nädalat enne avaldamist vallutanud Saksamaa raamatumüügiedetabelite tipud.

 

Sucharit Bhakdi vanemad on pärit Taist ja töötasid Saksamaal diplomaatilises teenistuses. Tema ema, kes on õppinud Johns Hopkinsi Ülikoolis (nüüd rahvusvaheline juhtiv teabeallikas koroonaepideemia alal) Baltimore‘is, tekitas temas juba lapsena suurt huvi meditsiini vastu. Pärast meditsiiniõpinguid Bonni ülikoolis sai Bhakdi stipendiumi Max-Plancki immuunbioloogia instituudis Freiburgis ning Alexander von Humboldti fondi stipendiumi.

Bhakdi juhtis enam kui kakskümmend aastat meditsiinilise mikrobioloogia instituuti Johannes Gutenbergi Mainzi Ülikoolis. Oma videotes väljendab ta end alati väga selgelt, rahulikult ja kaalutletult ning oskab ka keerulisemaid asju selgitada kõigile arusaadavalt. Oma alternatiivsete koroonaviiruse seisukohtade ja Saksamaal kehtestatud sunnimeetmete järjepideva kriitikuna on tema sõnavõtud ja isik sattunud peavoolumeedia hävitavate rünnakute alla. Bhakdi selleteemalised Youtube‘i videod on jõudnud internetis miljonite inimesteni. Ainuüksi tema vestlusel moderaatori Ken Jebseniga (KenFM) oli mõlemas portaalis umbes 2,5 miljonit vaatajat:

Sucharit Bhakdi töötab koos oma kaasautori professor Karina Reissiga Schleswig-Holsteini Campus Kieli ülikoolikliinikus dermatoloogia, veneroloogia ja allergioloogia teadlasena. Nad on ka varasemalt ühe raamatu koos kirjutanud, aastal 2016 ilmus “Koletislikud nakkused: müüdid, luulud ja tegelikkus“.

Kuigi see raamat tuleb Saksamaal müügile alles 28. juunil 2020, on sellest saanud eeltellimustega raamatumüügiportaalide, sh Amazoni bestseller nr 1 (ekraanikuva paremal).

Loodetavasti tõlgitakse raamat kiiresti ka eesti keelde. Telegrami andmetel üritab kirjastus Reval-Buch saada raamatu kirjastamise õigusi. 

Allikas: Kopp Report

Foto: kopp-verlag.de

 

Toimetas Karita BachmannKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt