Telegrami uudised (nädal 43): vaktsineeritute nakatumine suurendab usaldamatust valitsuse ja meedia vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. november 2021 kell 9:04Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 25.-31. oktoober 2021. Viimasel nädalal on nii ajakirjanduses kui sotsiaalmeedias olnud eriti suur vihalaine vaktsineerimata inimeste vastu. Aina enam jääb mulje, et tegelikult ollakse vihased valitsuse ja teaduse lubaduste peale, et vaktsineeritus annab kaitstuse ja vabaduse, ent neid lubadusi ei suudeta täita – juba on teada, et uutest nakatunutest 40% on vaktsineeritud inimesed ning ka süstitud lähikontaktsetele kaalutakse karantiinikohustust. Muutlikust teadusest ja vastakast kommunikatsioonist tulenev frustratsioon valatakse välja inimeste peale, kes ei soovi vaktsineerida.

 

Aga vaata ise lähemalt, mis eelmisel nädalal välja tuli:

 

1
https://www.telegram.ee/eesti/uuring-eestikeelset-meediat-peab-erapoolikuks-ja-tasakaalustatuks-vaid-35-vastajatest
Seda, et tegelikult ollakse vihased hoopis valitsuse, meedia ja kriisikommunikatsiooni peale, illustreerib ilmekalt ka Inimõiguste Instutuudi tellitud värske uuring, mille kohaselt sisuliselt 65% Eesti inimestest ei usalda kodumaist meediat.

Usaldus ajakirjanduse on vähenenud. Kõige erapooletumaks ja tasakaalukamaks peeti Eesti Rahvusringhäälingut (51 protsenti), eestikeelset ajakirjandust pidas tervikuna aga erapooletuks ja tasakaalustatuks vaid 35 protsenti vastajatest.

 

2
https://www.telegram.ee/eesti/teadusnoukoda-ei-poolda-uhiskonna-ega-koolide-sulgemist-valitsus-kaalub-laste-segregeerimist
Teadusnõukoda ei poolda ühiskonna ega koolide sulgemist, valitsus otsustas seepeale veel enam lapsi segregeerima hakata
Teadusnõukoda ei poolda Irja Lutsari sõnul ühiskonna sulgemist, sest see ei anna pikas perspektiivis palju juurde.

Haridusminister Liina Kersna osalusel käidi see peale nädala lõpus välja nörritama panev plaan, mille kohaselt alates 1. novembrist testitakse kõiki õpetajaid ja õpilasi, alates 1. klassist, 2-3 korda nädalas! Lisaks otsustas valitsus, et ka 12-17-aastastelt hakatakse meelelahutuskohtades ja restoranides küsima koroonapassi.
https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-kiitis-heaks-korralduse-covid-19-epideemia-ohjeldamiseks

Viimaste arengute vastu võttis pühapäeval sõna endine rahvastikuminister Riina Solman, kelle arvates on valitsusel käes aeg vabandama hakata. “Vaktsineeritud inimestelt tuleks paluda vabandust selle eest, et hoolimata varem räägitust tuleb hakata ka nende liikumist piirama. Vaktsineerimata inimestelt tuleb paluda vabandust sildistamise eest. Mis aga kõige olulisem – otsemaid tuleb lõpetada laste lahterdamine vastutustundlikuks ja vastutustundetuks,” leidis Solman Postimehes avaldatud arvamusloos.
https://www.telegram.ee/arvamus/riina-solman-valitsus-on-aeg-vabandamiseks-pm

3
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/suurbritannia-terviseuuringud-pandeemia-moju-lastele-ja-noortele
Suurbritannia terviseuuringud: pandeemia mõju lastele ja noortele – segu üksindusest, hirmust ja ebakindlusest

Suurbritannias tegutsev tervisenõustamise ühendus HART) kirjutab, et piirangud ja muud koroonameetmed on märkimisväärselt kahjustanud meie järeltulevat põlvkonda nii vaimses kui ka füüsilises plaanis.

Mullu sügisel tuvastas Inglismaa koolide inspektsioon enesevigastamise ja söömishäirete murettekitava suurenemise (ka kolmandik Eesti kooliõpilastest vigastab end tahtlikult).

Vaimse tervise probleemide kasv tõi kaasa rekordilise antidepressantide kasutamise lastel hulgas.

Uuringutest on välja tulnud, et probleemiks on osutunud ka laialdane maskikandmise kohustus.
Näiteks arstide sõnul ei julge osa väikeseid lapsi ka arsti juures üldse maski peast võtta, sest vanemad on sundinud neid seda kogu aeg kandma. Kas see ongi hoolimine?

4
https://www.telegram.ee/maailm/vaktsineerimine-vahendab-haiglate-koormust-iirimaa-kogemus-seda-ei-kinnita
Vaktsineerimine vähendab haiglasse sattujate arvu? Iirimaa kogemus seda ei kinnita

Aina enam kõlavad meedias väited, et “vaktsiinivastase propaganda” suhtes peab kehtima nulltolerants. Aga kui Iiri meditsiiniprofessionaalidele mõeldud väljaanne Irish Medical Times kajastab, et hoolimata ligi 90% vaktsiiniealiste vaktsineerimisega hõlmatusest on seal haiglates pea poole rohkem koroonahaigeid kui eelmisel aastal samal ajal, siis kas selle uudise levitamine on vastutustundetu propaganda või oluline info, millega tuleks arvestada, kui vaktsineerimist reklaamitakse meil väitega, et see vähendab haiglasse sattujate arvu?

Paraku näitab elu nii meil kui mujal, et praegused vaktsiinid haiguse levikut ei peata.

5
https://www.telegram.ee/maailm/washington-post-washington-post-pfizeri-salajaste-lepingute-lekked-paljastavad-kuidas-ettevote-kasumit-jahibpfizeri-salajased-lepingud-paljastavad-kuidas-ettevotte-kasumit-jahib
Washington Post: Pfizeri salajaste lepingute lekked paljastavad, kuidas ettevõte kasumit jahib

Tarbijaõiguste eest võitlev mõttekoda Public Citizen avaldas mitmetele Pfizeri lekkinud redigeerimata lepingutele toetudes aruande, mis heidab valgust sellele, kuidas ettevõte kasutab võimu riskide maandamiseks ja kasumi maksimeerimiseks.

“Lepingud seavad Pfizeri huvid järjekindlalt rahvatervise huvidest ette,” ütles aruande koostanud teadlane Zain Rizvi ajalehes The Washington Post.

Pfizeri ja teiste vaktsiinitootjatega sõlmitud lepingutest oleme kirjutanud ka varem, soovitame lugeda!

6
https://www.telegram.ee/maailm/ap-hispaania-valitsus-tagastab-covid-19-piirangute-rikkumiste-eest-tehtud-trahvid

Samal ajal kui Eestis läheb alles nüüd piirangute rikkujate trahvimiseks, tagastab Hispaania valitsus eelmisel aastal sisse nõutud trahvid.

Kõik Hispaania kodanikud, kes pidid maksma eelmisel aastal kehtestatud pea kolm kuud kestnud Covid-19 eriolukorra ajal piirangute rikkumise eest trahvi, saavad riigilt raha tagasi, kirjutab uudisteagentuur AP.

Hispaania regionaalministeerium teatas trahvide tagastamise otsusest peale seda, kui riigi kõrgem kohus leidis, et eelmisel aastal 14. märtsist kuni 21. juunini kehtinud eriolukord ei olnud põhiseadusega kooskõlas.

Hispaania siseministeeriumi kinnitusel tehti eriolukordade ajal politsei poolt kodanikele 1,1 miljonit trahviotsust selle eest, et nad kas ei püsinud kodus või rikkusid teisi Covid-19 seotud piiranguid.

 

7
https://www.telegram.ee/ajaviide/hando-ja-mariann-saates-puuduta-mind-ol-kas-kaes-on-oigete-ja-valede-inimeste-aeg

On aeg ka meelde tuletada, mida rääkisime sel suvel Õhtulehe saates “Puuduta mind”.

Kogu koroonakriisi jooksul ei soovi keegi rääkida ühest väga suurest elevandist elutoas. Nimelt – kas viiruse levik ja nakatumine meile räägitaval moel üldse toimuvad?

 

Lõpuks head uudised:
8
https://www.telegram.ee/eesti/telegrami-videoportaal-telegramplay-nuud-avatud
Telegrami videoportaal TelegramPlay nüüd avatud!

Head lugejad, oleme teile tohutult tänulikud, et olete jõudnud ära oodata meie uue videoportaali TelegramPlay valmimise. Nüüd saame trummide põrinal öelda, et uksed on valla ja veebiaadress www.telegramplay.ee ootab avastamist!

Lisaks meie enda videotele leiad sealt ka meie tõlgitud videoid ning laeme sinna järjepanu üles ka Youtube´i kustutatud klassikat!

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Telegram

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt