Järjekordne Eesti tippsportlane paneb karjääri lõppemise koroonavaktsiini tüsistuste arvele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2024 kell 9:18Eesti tippjooksja, 3000 meetri takistusjooksu rekordimees Kaur Kivistik lõpetas 33. aastasena sportlastee, viidates puukborrelioosist ja koroonavaktsiinist tekkinud vaegustele, kirjutas Delfi möödunud nädalal. 

 

“Kahjuks on minu jaoks tippsport kui selline saanud lõpu,“ teatas Kivistik sotsiaalmeediasse postitatud videos.

Kõik algas juba 2020. aastal, kui mees lihtsalt ei jaksanud joosta rohkem kui kümme minutit: “Ma ei oska kirjeldada, mis mu organismis toimus, aga sain aru, et midagi on valesti.” Peagi selgus, et ta on nakatunud puukborrelioosi: “Täna võin öelda, et see on väga raske haigus ja teatud hulgal inimestel jäävad kõrvalmõjud aastateks, kui mitte eluks ajaks.“

Teine löök tuli 2021. aastal, kui Kivistiku sõnul tekkisid tal koroonavaktsiinist karmid kõrvalmõjud: “Ma pole sellises augus olnud, et ma ei jaksa absoluutselt joosta ja hakkasin kohe hingeldama. Tunne oli selline nagu oleksin sada kilo raskem ja jooksen esimest korda, sest ka üle saja meetri jooksmine osutus väga keeruliseks.“

Arstidega suheldes on ta jõudnud arusaamani, et tippvormi jõudes läheb tema organism mingisse stressi. “Kahjuks haigused piiravad minu tegevust ja selliselt pole võimalik tippspordis jätkata,“ märkis sportlane.

Varem on tippspordiga lõpparve tegemisest koroonavaktsiini tüsistuste tagajärjel teatanud ekstreemsportlane Heiko Sepp.

 

Allikad: Delfi, Kaur Kivistiku Facebook, TV3

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt