Kapo aastaraamat: lähedaste peale kaebamine on panus meie kõigi julgeolekusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2015 kell 9:06kapo raamat

Pildid: kapo aastaraamat 2014

Kaitsepolitseiamet andis möödunud nädala alguses välja oma aastaraamatu, millega iga soovija saab tutvuda ka kapo veebilehel. Muuhulgas saab sealt teada, et terroristid kujutavad endast tõsist julgeolekuohtu ka Eestis: “Seetõttu palume inimestel, kes on märganud oma lähedaste või tuttavate seas põhjendamatut huvi kriisikollete või äärmusideoloogiate vastu, sellest Kaitsepolitseiametile teada anda. Selliselt käitudes ei ole mingit põhjust tunda ennast pealekaebajana, vaid see on panus meie kõigi julgeolekusse.”

 

Lisaks sellele, et Orwelli “1984”-stiilis pealekaebamist esitletakse patriootliku teona, paneb kulmu kergitama ka kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu aastaraamatut sissejuhatavas eessõnas olev üleskutse: “Venemaa mõjutustegevuse ohtlikkuse alahindamisest on üle saadud. Sama tähtis on mitte kalduda teise äärmusse. Hirm ei tohi juhtida meie otsuseid., sest kogu aastaraamat on täis hirmu külvamist nii islamiusuliste, Ebola viiruse kui ka kõige muu suunal. Teiseks eesmärgiks tundub olevat kapo tegevuse kiitmine ja selle läbipaistvuse rõhutamine, aga kuna tegu on kapo nn aasta turundusmaterjaliga, siis on see ka oodatav ja loomulik.

 

Kas äärmuslastest terroristide eest hoiatamine õigustab islamiusulistega hirmutamist?

Igaüks, kes on vähegi kursis maailma erinevate usundite ja pühakirjadega, teab, et islam on vähemalt sama rahumeelne kui kristlus või üks kõik milline teine peavoolu-usund ja et Koraan ei ole sugugi sõjakam, kui Piibel (“hammas hamba vastu”jne). Siinkohal oleks hea üle lugeda islami õpetlaste avalik kiri, mis näitab ISIS-e vastandumist islamiusule. Pöördumise 24 punktist koosnevas resümees seisab muu hulgas: “Islam keelab inimest piinata”;  ”Islam keelab Jumalale õelate tegude omistamise”; “Islam keelab mis tahes viisil kahjustada või väärkohelda kristlasi ning judaiste.” Mis aga kõige olulisem – äärmuslaste protsent islamisusuliste hulgas on minimaalne ja moslemitega inimesi seepärast hirmutada on peaaegu sama, kui ülejäänud maailmale Klu Klux Klani näitel kristlasi terroristidena esitleda.

Sellegi poolest kirjutatakse kapo aastaraamatus moslemitest kui potentsiaalsetest ohuallikatest üsna lõdva randmega. Peatükis “Eesti moslemikogukonnast” seisab:

“Kui varasematel aastatel on Eesti moslemikogukonna kasv ning nende sidemed välismaiste islamiorganisatsioonide ja mošeedega stabiilselt kasvanud, siis 2014. aastat iseloomustab tunduvalt dünaamilisem areng. Oluliselt on suurenenud moslemitest immigrantide arv ja seda eelkõige Eesti ülikoolides õppivate tudengite näol. On esinenud ka juhtumeid, kus Eestisse õppima saabunud välisüliõpilased n-ö kadusid ära Lääne-Euroopasse.

Rekordiliseks saab 2014. aastat pidada ka välismaiste islamiorganisatsioonide ja mošeede esindajate Eesti külastuste poolest. Kui varasematel aastatel on islamiorganisatsiooni Jamaat Tabligh gruppide Eesti külastuste arv jäänud alla kümne, siis eelmisel aastal oli nende arv juba kahekohaline.

Uue islamiorganisatsioonina märkasime Eestis läinud aastal Moslemi Vennaskonda (ingl Muslim Brotherhood), kellega seotud isikud püüdsid luua püsivaid kontakte Eesti moslemitega. Moslemi Vennaskond on olnud araabia maades seotud terroritegudega ning oma tegevuses juhindub see islami fundamentalismist, eesmärgiga ühendada islamimaad kalifaadiks, kus valitseksid ranged šariaadiseadused.

/—/

Tegelike pagulaste kõrval kasutavad samu marsruute Euroopasse pääsemiseks ka terroriorganisatsioonidega seotud isikud, kelle eesmärgid ohustavad Euroopa julgeolekut. Sellised isikud väidavad end olevat samuti pagulased ja üha suureneva immigratsioonisurve tingimustes suureneb paratamatult ka tõenäosus, et sellised isikud jõuavad Euroopasse, sh Eestisse.”

Kui nüüd vaadata Eesti ametliku pagulaspoliitikat, mis püüab olla immigrantide vastu sõbralik ja mõistev ning räägitud on ka suurema hulga immigrantide vastu võtmisest, siis mille pärast tegeleb kapo oma aastaraamatus immigrantidega hirmutamisega? Kas kapo ei olegi riigiamet või ongi riigiametite eesmärk külvata eestlaste vahel vaenu, söötes meelepärast informatsiooni nii neile, kes on immigrantide vastu kui neile, kes on immigrantide aitamise poolt? Siinjuures on muigamapanev, et kapo ei ole suutnud peatüki illustreerimiseks leida ühtegi pilti moslemitest Eestis.

Pildi allkiri kapo aastaraamatus: “Eestit külastavad järjest enam välismaised islamiorganisatsioonid. Pildil moslemid Soomes.”

helsingi moslemid

Samuti võiks ka küsida, et kui kapo nii süvitsi juba islamiäärmustaste uurimisse süveneb, siis miks ei uurita/mainita meie liitlase USA seotust äärmusrühmistuste ja nende rahastamisega? (Vt näiteks “Kindral Wesley Clark: Pentagon plaanis tänaseid sõdu juba üle 10 aasta tagasi”, “Dokumentaalsari: Osama bin Laden ja al-Qaeda on CIA leiutis”, “Süüria sõjaga liitusid 50 CIA poolt treenitud mässulist”, “USA aitab taas Süüria mässulisi”, “Endine CIA agent: Bin Laden suri loomulikku surma”, “Al Qaeda – parim vaenlane, keda raha eest osta saab”, “Sudaani president: Terroriorganisatsiooni ISIS taga seisavad CIA ja Mossad”, “Maailm, hoia alt – meie uus vaenlane on äärmusrühmitus IS”, “Telegram Brüsselis: Laurent Louis 9/11-st ja muust maailmas toimuvast”, “Sõjasõltuvus: võimu kuritarvitamine ja infosõda impeeriumi teenistuses”, “Kummalised seigad viitavad, et Pariisi tulistamised võivad olla libaoperatsioon”, “Sõda kui äri: 10 maailma sõjatööstusest suuremat kasu teenivat firmat”)

 

Suurim ohuallikas on jätkuvalt Venemaa

Kui vaadata kapo aastaraamatus kõige enam mainitud sõnu, siis loomulikult on selleks Venemaa (pildi allikas: Postimees.ee).

Venemaaga hirmutamine on samuti normaalne, me ei näe seda mitte ainult kapo aastaraamatus vaid ka näiteks Postimees.ee avalehel igapäevaselt. Venemaa ongi suur ja ettearvamatu ning meie meie minevik, olevik ja tulevik jäävad alati selle maaga seotuks. Kuid kas pidev hirmulolek muudab kuidagi asja paremaks või on hirmulolevat rahvast kõigest lihtsam manipuleerida ja valitsuse/NATO jne otsustele kaasa kiitma panna?

Lisaks tekib küsimus: kuidas mõjub meie julgeolekule see, kui pidevalt NATO nimega vibutades Venemaa nina all keksitakse, nagu seda teeb Eesti president Toomas Hendrik Ilves? Temast kui potentsiaalsest sõjaõhutajast ei ole kapo aastaraamatus sõnagi juttu, kuid viimasel ajal on sel teemal ka peavoolumeedias hakatud sõna võtma, näiteks Toomas Alatalu Eesti Päevalehes ning mitme kraadi võrra vürtsikamalt Linnar Priimägi TV3-s.

Venemaa küsimuses muidugi ühtib kapo poliitika riigi omaga, sest lisaks kõigele muule soovib uus valitsusliit riigikaitseõpetuse gümnaasiumiastmes järk-järgult kohustuslikuks muuta. Ja kui lähebki sõjaks, siis võidavad sellest nii Venemaa kui meie liitlane USA, sest mõlemad riigid teenivad sõjatööstuse pealt hiigelkasumeid.

Eks Venemaa teema tekitabki paksu verd ja sõnelusi ka ilma kapo aastaraamatu abita, kuid kes soovib ametlike hirmutamismeetoditega kursis olla, saab raamatut lugeda kapo lehelt. Seni ärge unustage, et lähedaste peale kaebamine on panus meie kõigi julgeolekusse…

 

 

Allikad: Kapo pressiteade, Kaitsepolitseiameti aastaraamat 2014, lingid artikli sees

Loe kapo aastaraamatu kajastusi mujal: ÄripäevDelfi, Õhtuleht, Postimees

Pildid: kapo aastaraamat 2014

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt