Eric Clapton kahetseb vaktsiinipropaganda lõksu jäämist: “Ma poleks kunagi pidanud nõela lähedale minema“

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. mai 2021 kell 21:01Foto: Wikimedia Commons / Raph_PH

Rokilegend Eric Clapton teatas, et tal tekkisid pärast AstraZeneca COVID-i vaktsiinisüsti tõsised kõrvalnähud – tema käed ja jalad muutusid pärast süsti saamist täiesti tuimaks, nii et ta kartis, et ei saa enam kunagi esineda. “Kuhu on kõik mässajad kadunud?” küsib ta, tsiteerides Van Morrisoni lauluridu loos “The Rebels”.

 

Clapton, kes on kritiseerinud ka Suurbritannia lukustusmeetmeid, kirjutas filmiprodutsent Robin Monotti Graziadeile sõnumi, milles ütleb, et on ellu jäänud ja välja tulnud kõikvõimalikest sõltuvustest ja alkoholismist, aga koroonavaktsineerimine ja lukustused on ta pannud elu suurima dilemma ette. Clapton ütleb, et on Brexitist alates seisnud riigi valitsejate vastu, kaheldes sisimas nende otsustes.

Clapton on üks neist, kes mõistis selle aasta alguses hukka Suurbritannia valitsuse ning andis koos teise lukustamisvastase muusiku Van Morrisoniga välja piirangutevastase sõnumiga loo “Stand and Deliver”.

Ta ütles, et Covid-19 saabudes lootis, et Suurbritannia tuntud epidemioloogid aitavad olukorrast väljapääsu leida, aga pettus nii valitsuses kui ka ekspertides. “See, mida ma tundsin ja nägin alates 2020. aasta märtsist, hakkas mind eemale viima valitsuse retoorikast ja üldsuse usust peaministrisse ja tema semudesse,“ kirjutab Clapton.

“Otsisin ümberringi kangelasi ja leidsin C. Walkeri (USA bioloog – toim.), Desmond Swayne’i (Briti konservatiivne poliitik – toim.) ja pensionile jääma sunnitud Lord Sumptioni (Briti ajaloolane ja kohtunik, kes on tuntud sulgemiste kritiseerija – toim.) … Youtube’ist leidsin Hugo Talksi (saade, mis kritiseerib mh ka koroonameetmeid – toim.) ja Talk Radio (alternatiivse hoiakuga netiraadio – toim.) … aga see oli aga kõik … Siis jõudsin Van M-i (Van Morrisoni) juurde ja leidsin üles ka oma hääle ja kuigi ma laulsin tema sõnu, kajasid need vastu ka minu südames …

Salvestasin loo “Stand and deliver”  aastal 2020 ning minu osaks sai kohe põlgus ja halvustamine.

Selle aasta veebruaris, enne kui sain teada vaktsiinide olemusest (olles 76-aastane ja põdedes emfüseemi), olin esimeste vaktsiinisaajate hulgas ning sain oma esimese vaktsiinisüsti. Mul tekkisid kohe tõsised reaktsioonid, mis kestsid kümme päeva, millest ma lõpuks paranesin. Umbes kuus nädalat hiljem pakuti mulle ka teise süsti  ja ma tegin selle, teades nüüd juba rohkem ohtude kohta. Reaktsioon olid katastroofiline, mu käed ja jalad olid kas külmast tuimad või põletavalt kuumad – kaks nädalat täiesti kasutud! Kartsin, et ei mängi enam kunagi (kannatan perifeerse neuropaatia all ega oleks tohtinud üldse kunagi nõela lähedale minnagi). Kuid propaganda ütles, et vaktsiin on kõigile ohutu,” kahetseb Clapton tagantjärele.

Muusik ütleb, et hakkas alles hiljem uurima vaktsiinide kohta sügavamalt ja sai teada, et tegelikult pole ta üksi. “Raske on keelt hammaste taga hoida nüüd, kui ma kõike seda tean,” kirjutab ta. Ta küsib Van Morrisoni “The Rebels” lüürikat kasutades:

“Where have all the rebels gone?

Hiding behind their computer screens

Where’s the spirit, where is the soul

Where have all the rebels gone” …

Clapton nendib lõpuks, et olles olnud terve elu mässaja türannia ja üleoleva autoriteedi vastu, usub ta, et teisitimõtlejate seltsis leitud osadus, kaastunne ja armastus on need, mis aitavad euroliidu türannia vastu võidelda.

 

Allikad: America’s Frontline Doctors, Vanglaplaneet

Foto: Wikimedia Commons / Raph_PH

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt