Musta huumori rubriik: Kas Arkadi “Popcorn” Popov on täielik idioot või Eesti edukaim koomik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. veebruar 2022 kell 16:49Foto: kollaaž / Canva

Koroonapettus on ilmselgemast selgem: Terviseamet on kinnitanud, et 99% kõikidest nn koroonasurnutest olid kaasuvate haigustega, st et ainult koroonasse on Eestis surnud umbes 20 inimest ning Terviseameti juht Mari-Anne Härma on teatanud, et PCR-test on mõttetu. Sotsiaalministeerium on kinnitanud, et Eesti koroonaviiruse andmestiku statistikas kajastuvad ka autoõnnetuses viga saanud inimesed. Siia võib veel lisada, et värskete uuringute kohaselt on sulgemised ja piirangud ebaefektiivsed ja valusate tagajärgedega. See tähendab, et kõik piirangud, lukustused ja reeglid on mitte ainult ebavajalikud, vaid täielkult õigustamatud ja kriminaalsed. Värskes intervjuus Postimehele aga teatab dr Arkadi “Popcorn” Popov, et piirangute kaotamisest ei tasu veel rääkida. 

 

Kuidas on võimalik, et oma ala spetsialist, väidetavalt arstina töötav Popcorn pole siiani aru saanud, et koroona on valehäire, kuigi ametlik info just seda kinnitab? Kas on võimalik, et Popcorn mängib isiklike huvide nimel lihtsalt lolli?

Meeldetuletuseks, tegemist on karjerist-meedikuga, kes koroona saabudes üleöö kuulsaks sai. Kas on võimalik, et kuulsus on talle pähe hakanud ja Popcorn lihtsalt naudib oma tähelendu teiste õnnetuste arvelt? Teatavasti on piirangud mõjunud laastavalt Eesti rahva ja eriti laste vaimsele tervisele, sh on registreeritud rekordiliselt noorte enesetapukatseid (2021) ja enesetappe (2020), enesetapp on noorte surmapõhjus nr 1.

Septembris 2020 toimunud Eesti Päevalehe Koroonakonverentsil ütles Arkadi Popov naerulsui, et tema ootab uut lainet:

“Ma olen hästi tänulik selle [covidi] üle, mulle hästi meeldis see aeg, see oli täitsa fun ja väga huvitav, ma tahaks veel. Siis kui see asi lõppes, siis oli hästi igav, poolteist kuud polnud midagi teha, kõik muud projektid .. noh see pole ikka päris see. Ootame teist lainet!”

No aga tõesti, mida sul veel teha oleks? Elu on ju igav, Popcorn? Mida sa üldse siiani tegid?

 

Kas mesi lööb pähe?

Teatavasti valiti Popcorn koroonapettust inimestele pähe määrinud portaalide ERR ja Postimees poolt vastavalt Aasta kodanikuks 2020 ja Aasta inimeseks 2020. Möödunud aastal kandideeris Popcorn ka Aasta Idiokraat 2021 auhinnale, kus ta saavutas 5. koha. Vikipeediast saab lugeda, et Popcorn on tänu koroonale saanud veel erinevaid teenetemärke ja stipendiume. 2020 sai Popcornist Lääne-Tallinna keskhaigla uus juht.

See tähendab, et Popcornil praegu kohe kindlasti igav pole. Lisaks auhindadele ja kuulsusele on Popcorn välja andnud ka värske raamatu „Kriisiaeg vajab kangelasi. Arkadi Popov: „Hei-hei-hei, teeme ära!““, milles iseennast kangelaseks tituleeriv Popcorn jutustab, kui põnevaks tema elu muutus koroona saabumisega. Raamatus saab lugeda ka Arkadi lapsepõlvest, õpingutest ja varasemast tööelust, seda nii tema enda kui ka kaasteeliste suu läbi. Oma üleöö saabunud kuulsust kasutas Popcorn kavalalt ära ka viimastel valimistel, kui ta Keskerakonna ridades kandideeris edukalt Tallinna linnavolikogusse.

Seda kõike arvesse võttes saan ma inimlikust seisukohast veidi Popcornist aru. Mees hoiab tuntusest ja edust kümne küünega kinni – edust ei ütleks küll vist mitte keegi ära, tuntus ja kuulsus on aga selline teema, et edevatele inimestele see sobib, kuid kõigile kindlasti mitte. Mulle tundub, et Popcorni puhul on tegemist vägagi edeva inimesega ning staarile tuleb see ainult kasuks.

Kuid teisest küljest, mulle ei jõua kohale, kuidas saab Popcorn seda koroonajama kaasa mängida, kui reaalselt sajad tuhanded teise klassi kodanikeks kuulutatud inimesed kannatavad selle pettuse pärast iga päev. Kas mõned auhinnad, tasuv töökoht ja edevuse etteasted korporatsioonide hirmu-uudiseid külvavas meedias seda tõesti õigustavad?

Kallis Popcorn, kas sa oled kursis, et olematu pandeemia tõttu on enneolematu vaktsineerimiskampaania saatel möödunud aastal surnud 3000 inimest üle Eesti keskmise? Ahjaa, ma juba unustasin, sinu hinnangul oli vaktsineerimine vabatahtlik, kedagi ei survestatud ja need 3000 inimest surid sellepärast, et vaktsineeriti liiga vähe.

 

Lähme karnevalile!

Tuleme siis korra selle värske Postimehe intervjuu juurde, mille puhul tundub, et tegemist on pigem tsirkuse või karnevalinaljaga, mitte aga adekvaatse ja päris teadusel põhineva intervjuuga, kus Popcorn demonstreerib edevalt oma rumalust.

Popcorn seletab, et “koroonapassi saab tühistada alles siis, kui haiglaravi vajadus väheneb”, eirates täielikult kuni 2020. aastani teadaolnud fakti, et pimedal, niiskel ja külmal ajal (talveperioodil) ongi rohkem inimesi haiged, sest kehad puhastuvad. Popcorni hinnangul pole inimeste haigestumised seotud talvega, ilmselt usub ta samuti, et suveks saavad kõik terveks, sest talvel olid piirangud.

Kulla Popcorn, kas sa oled ikka kursis, et enne koroonat, 2020. aastal raviti Eesti haiglates patsiente vähem kui 2019. aastal? Ehk pandeemia ajal oli rahvast vähem haiglates kui enne pandeemiat?

Ja kas oled kursis, et aastal 2000 jäi veebruaris ühe nädalaga haigeks 20 000 inimest, aga epideemiat ei olnud?

Ja mis tähtsust on piirangutel, kui 99% haiglasse sattunuil on kaasuvad haigused?

Postimehe karnevaliartiklis selgitab Popcorn, et vaktsiinipassid ei tööta ja vaktsiinid omikroni vastu ei aita, lükates nõnda täielikult ümber eelmises näites toodud väite piirangute vajalikkusest:

“Jah, vaktsineerimata inimesed külastavad endiselt vähem restorane, teatreid ja kinosid, mis tähendab, et nad on vähem ohustatud. See vähendab haiglate koormust.”

Popcorn, kas sa suudad meile esitada teaduslikke tõendeid, et piirangutest tingitud vaktsineerimata inimeste segregeerimine vähendab haiglate koormust? Kingime sulle ühe bitcoini kui suudad selle tõestuse välja võluda!

 

Kas rumalus on piiritu?

Popcorn: “Teisalt näeme haiglates üha rohkem eakaid inimesi – neid, kes veedavad teistest vähem aega baarides, restoranides ja kinodes.”

Duh… N-ö koroona riskigrupp ongi eakad ehk need, kes ei käi baarides, restoranides ja kinodes – palun selgita meile veel kord, mis on nende piirangute point?

Popcorn: “Praegu on 55% testidest positiivsed. See tähendab, et vähemalt iga sekund läbib positiivse testi. Umbes sama palju haigestub ilma analüüsideta.”

Popcorn, kas sa tahad endiselt väita, et pole kursis, et PCR-test ei ole mõeldud nakkuse tuvastamiseks ning positiivne test ei tähenda, et inimene oleks haige või nakatunud, nagu on öelnud PCR-metoodika leiutaja dr Kary Mullis?

Ja veel kord juhime tähelepanu sellele, et varasematel aastatel on haiglates olnud kordades rohkem inimesi ning me saime ilma piirangute ja vaktsiinideta vabalt elada.

 

Mina arst, sina mitte keegi

Küsimusele, kas koroonapassid saaks ära kaotada, vastab Popcorn:

“Võib-olla nakatub sel juhul suurem hulk vaktsineerimata inimesi, kes haigestuvad raskemasse vormi. See suurendab haiglate koormust. Antud juhul toetan valitsuse otsust Covid-passide kaotamine edasi lükata. Vähemalt veebruari lõpuni.”

See on ikka korralik pseudoteadus – “võib-olla”? Kas “võib-olla” on sinu meelest teaduslik lähenemine olematu pandeemia puhul, mil praktiliselt pool Eesti rahvast on nimetatud teise astme kodanikeks?

Kas sul on ette näidata teaduslikke tõendeid, et vaktsineerimata inimesed suurendaksid haiglate koormust? Ma võin tuua üle maailma lugematu arvu näiteid, et just vaktsineeritud inimesed on haiglatele koormaks. Nõnda on näiteks teatanud Iisraeli koroonanõunik professor Yaakov Jerris, kes ütles, et “80% rasketest haigusjuhtumitest on täielikult vaktsineeritud patsiendid”.

Islandil on 89% üle 12-aastastest vaktsineeritud ja nakatumine rekordkõrgusel.

Ligi 100% vaktsineeritud Iiri maakonnast sai riigi suurim koroonakolle.

Gibraltar tühistas viimati kõik jõuluüritused hoolimata sellest, et kogu täiskasvanud elanikkond on vaktsineeritud, kuna esines rekordiliselt haigestumisi.

Vaktsineerimine ei aita ära hoida laialdast viiruse levikut – see ei ole vandenõuteooria, vaid fakt, mida kinnitavad ametlikud andmed: enamik kõrgelt vaktsineeritud riike on pärast vaktsineerimist purustanud oma varasemad nakatumisrekordid.

Popcorn, kas sa tahad väita, et pole reaalselt selle infoga kursis?

 

Rumalus on piiritu!

Postimehes ütles Popcorn, et piirangute täielikust kaotamisest saab rääkida siis, “kui valdav enamus elanikkonnast on haiged või vaktsineeritud. Sel juhul võime rääkida karjaimmuunsusest – see on 90% elanikkonnast või rohkem”.

Esiteks, kulla Popcorn, meil juba ongi karjaimmuunsus, sest haiglates ei ole rohkem rahvast kui varasematel aastatel. Karjaimmuunsus tekib juba 20–30%-ga ja selle kohta on rohkelt tõestusi, lihtsalt Eesti arstid ja eksperdid ei ole võimelised seda infot lugema, ilmselt sellepärast, et see on inglise keeles, seega mõjub hiina keelena…

Looduses ei saagi mitte kunagi eksisteerida 100%-list karjaimmuunsust, juba 85% on fantastiline saavutus ja enam kui piisav, et lõpetada kogu see nonsenss.

Teiseks, detsembris TÜ poolt tehtud seireuuringust selgus, et 82 protsendil täiskasvanutest on antikehad. Kui 82% täiskasvanutest on antikehad, üle 60% rahvast on vaktsineeritud ning lapsed ei ole riskigrupis, siis kas see juba iseenesest ei moodusta põhimõtteliselt 90% “turvatundest” sinu loogika järgi?

Kolmandaks, millistele teaduslikele uuringutele tuginedes sa väidad, et piirangud saab kaotada siis, kui valdav enamik on vaktsineeriud? Sul peab olema mingisugune tõestus sellise väite õhkupaiskamiseks!

Ja mis peamine: palun selgita, kuidas sinu loogika kohaselt saaks välja näha 90%-line vaktsineeritus, kui reaalajas kogu aeg eelmiste vaktsiinide kehtivusajad lõppevad?

Kuidas sai ühiskond siiani ilma vaktsiinide ja piiranguteta hakkama?

Järgmiseks aga ütleb Popcorn midagi väga veidrat: “Omikron ei ole nii ohtlik kui delta. See põhjustab vähem vajadust haiglaravi järele ja põhjustab vähem surmajuhtumeid.”

Kas sa just ei öelnud, et kui ei vaktsineeri, siis on haiglad ülekoormatud, aga nüüd ütled, et omikron on leebe ja see põhjustab vähem haiglaravi vajadust ja surmajuhtumeid?

Tundub, et selline lausrumalus ongi Popcorn oma ehedaimal kujul.

Popcorn: “Eesti liigub selle poole, et kõik haigeks jääksid. See võimaldab meil viirusest lahti saada ja epideemiast välja tulla.”

Kuule, Popcorn, mis jama sa suust välja ajad? Kas sa tead kasvõi ühte inimest, kes tegutseb teadlikult selles nimel, et haigeks jääda? Mina tean inimesi, kes loodavad saada positiivset testi, et siis paari nädala pärast saada taas osa ühiskonna elust nagu sina, aga ma ei tea küll mitte kedagi, kes reaalselt haigeks tahab jääda. Kas sulle endale meeldib haige olla?

 

Me kõik saame olla kangelased / We can be heroes (David Bovie)

Intervjuu lõpus hakkab Popcorn juba suust välja ajama korralikku demagoogiat, tüüp väidab, et arstid kardavad, et kui “loobutakse kõigist (piirangutest), siis Eestis haigestuvad kõik koos”.

Kuule, Popcorn, kas sa just ennist ei öelnud, et “Eesti liigub selle poole, et kõik haigeks jääksid. See võimaldab meil viirusest lahti saada ja epideemiast välja tulla”.

Miks sa nüüd kardad seda, mida sa eelmises lauses ise välja pakkusid?

Popcorn: “Kordan, et tõsiasi, et haiglates on 525 Covidi-haiget, viib meid lähemale kriitilisele punktile, mil tuleb taas avada palju uusi Covidi-osakondi.”

Kuule, Popcorn, sa valetad, kui ütled, et see on tõsiasi! Need inimesed ei ole Covidi-haiged, vaid Terviseameti koroonaviiruse andmestikus kajastuvad ka autoõnnetuses viga saanud inimesed, kes haiglas olles on juhuslikult saanud mittemidagiütleva PCR-testi. Positiivne test ei tähenda, et inimene on haige – kuidas sa sellest aru ei saa?

Kui haiglasse tuleb luumurruga ilma koroonasümptomiteta patsient, kelle sundolukorras tehtud PCR-test osutub positiivseks, siis tema kajastub koroonaviiruse andmestiku statistikas, kuna Terviseamet paneb kõik ühte patta. See ilma sümptomiteta luumurruga inimene on sinu hinnangul oht haiglate ülekoormusele? Mis jama sa suust välja ajad?

Popcorn: “Samas on mõnes haiglastruktuuris haiguse tõttu töölt puudu kuni 25–30% töötajatest. See on peaaegu katastroof!”

Kuule, Popcorn, põhjus, miks teil on vähe töötajaid, on selles, et te olete vallandanud terved vaktsineerimata töötajad ning vaktsineeritud töötajaid testite regulaarselt mittemidagiütleva PCR-testiga (mille Terviseamet on kuulutanud mõttetuks) ja siis saadate oma terved töötajad karantiini. See on idiootsuse tipp, mitte katastroof!

Positiivne on aga see, et pärast kahte aastat on mõned tegelased Terviseametis lamemaalastele järele jõudnud ning lähitulevikus on plaan ilma sümptomiteta inimesed siiski tööle lubada, sõltumata PCR-testi loteriist:

“Selleks, et tagada haiglate toimetulek olukorras, kus aina enam töötajaid saab koroonapositiivse tulemuse, lubab terviseamet karantiinis viibivatel meditsiinitöötajatel tööle naasta enne karantiiniperioodi lõppu. Tingimus on, et meedikul pole viimase 24 tunni jooksul esinenud palavikku, haiguse sümptomid on taandumas ning kuni täieliku tervenemiseni kantakse tööl respiraatorit,” vahendab ERR.

Popcorn: “Seetõttu peame juba praegu osaliselt vähendama meditsiinistandardeid ning kaasama praktikante meditsiinikoolidest ja sõjaväest.”

Kõik standardid on teie endi tekitatud ja see ei ole tingitud koroonast, vaid sellest, et te mängite kaasa koroonapettuses oma ajuvabade reeglite, piirangute, testide, karantiinide ja vaktsiinidega.

Tulge tagasi maa peale ja pange standardid-tingimused 2019. aasta tasemele ning pandeemia on päevapealt läbi.

 

The (Plandemic) Show Must Go On!

Tükk aega rambivalgusest eemal olnud Popcorn on viimasel ajal eriti aktiivselt sebima hakanud. Täna teatas ilmselgelt peast segi olev mehikene, et “600 koroonapatsiendi piiri ületamine on aja küsimus. Tuleks vaadata karmimate meetmete rakendamise suunas”.

Ehk siis veelkord Popcorn, sul ei ole haiglas 600 koroonapatsienti, vaid 600 erinevatel põhjustel haiglas olevat patsienti, kes on saanud mitte midagi ütleva PCR-testiga positiivse loteriitulemuse!

Sinu käitumine on kriminaalne! Sa valetad ja vassid juba kaks aastat, Popcorn! Miks oled sa taaskord hakanud pandeemia kampaania hääletoruks?

Popcorn, kas oled kursis, et tulekul on uus Nürnbergi kohtuprotsess, kus kõik koroonasõltlased nagu sina võetakse luubi alla?

On kangelasi, on superkangelasi ja on tagasitee! Kallis Arkadi, ära lase oma kangelashingel kunagi surra!

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: kollaaž / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt