Koroonaprotest Berliinis: politseiametniku sõnul poliitikud ja massimeedia valetasid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2020 kell 20:25



Foto: Simon Kaupert

Kui varem on koroonakriisi avalikult kritiseerinud erinevad terviseametnikud, arstid ja teadlased, siis hiljuti võttis sel teemal sõna ka üks politseinik. 1. augustil Berliinis toimunud koroonaprotestil osalenud politseiülem Bernd Bayerlein ütleb, et meeleavaldajate kujutlemine radikaalsete äärmuslastena on absurdne: “Minu jaoks oli see kõige rahulikum meeleavaldus, mida ma kunagi politseiniku ja kodanikuna näinud olen. Vabadust armastavad inimesed, ajalooline sündmus.”

 

“Kõige rahulikum meeleavaldus, mida ma kunagi politseiniku ja kodanikuna näinud olen.”

Politseiniku sõnul oli meeleavaldus võimas ja ainulaadne, ent see pilt, mille massimeedia ja poliitikud sellest maalisid, julgustas teda oma muljetest avalikult rääkima. Ilmselt eksisid ajakirjanikud artikleid treides meeleavalduse asukohaga Berliinis ja pidasid silmas vasakpoolsete äärmuslaste mässu Neuköllnis: “See muudab muidugi kogu asja,” naerab politseiülem.

Fakt on see, et Berliini protestil osales sadu tuhandeid inimesi kogu Saksamaalt ja ka teistest riikidest. Bayerleini sõnul oli kohal keskklass, ning lisaks Saksa lipule nägi ta lehvimas ka Mehhiko, Hispaania, USA, Türgi ja Iisraeli lippe. Ka vikerkaarelipp ei puudunud. Kuid meedia kirjutas absurdselt neonatside, vaimuhaigete ja koroonaeitajate ning 20 000 osalejaga sündmusest. Sajad tuhanded kohalolnud tunnistajad “levitavad nüüd tegelikku tõde toimunust,” ütleb Bayerlein ja küsib: “Kallid niinimetatud kvaliteetmeedia ajakirjanikud: kas teil häbi ei ole midagi sellist kirjutada ja teistele lugemiseks anda?”

“Kui riigi toimimiseks lisandub aina enam määruseid, on demokraatia ohus,” leiab politseiametnik. Bayerlein kirjeldas, kuidas ta on politseinikuna elanud viimased nädalad ja kuud koroonameetmetega. “Meie riigist on üleöö saanud informaatorite riik ja vastastikune luuramine on uus igapäev. Tööl valitsev olukord on masendav,” ütleb Bayerlein.

Ametnik palub oma kolleegidel käske küsimärgi alla seada ja kahtluse korral rääkida oma ülemustega.

 

Allikas: Reitschuster

Foto: Simon Kaupert

 

Toimetas Karita Bachmann

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt