Vaata, imesta ja õpi: liiklusõnnetused Venemaal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2013 kell 11:28 

Venemaa liiklus on rohkem kui ohtlik. Möödunud aastal registreeriti seal 200 000 liiklusõnnetust, milles hukkus 28 000 inimest. Võrdluseks: NSVLi-Afganistani sõjas hukkus 10 aasta jooksul venelaste poolel kaks korda vähem inimesi.

 

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev süüdistab liiklushukkude suures arvus autojuhtide kriminaalselt lohakat sõidustiili ja halbu teeolusid.

Meie idanaabrite hulgas levib mood paigaldada auto armatuurlauale videokaamerad, et oleks lihtsam lahendada liiklusõnnetuse järel tekkivaid vaidlusi. Paljud salvestatud videotest on saanud Youtube’is suurteks hittideks.

 

Kuna talvise libeduse ja tohutute löökaukude tõttu on praegu ka Eestis teede olukord suhteliselt halb, soovitame kõigil vaadata järgmisi videoklippe, et mõista, kui kergesti liiklusõnnetused juhtuda võivad. Ei tohi unustada, et purjus juhte ja lihtsalt mõtlematult sõitvaid inimesi liigub pidevalt ka meie teedel.

 

Video 1, video 2, video 3.

NB! Videod sisaldavad räigeid venekeelseid vandesõnu.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt