Ajaloo pettus lahti seletatud (3. osa) – Tutanhamoni võltsing

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2019 kell 20:51



HOIATUS! Artikli lugemine isiklikul vastutusel, nõrganärvilistele mitte soovitatav!

Toome lugejateni kolmanda ja viimase osa Austraaliast pärit uurija ja iseseisva ajakirjaniku John le Boni hiljutisest mõttekäigust seoses ajaloo pettusega. Selles osas analüüsime ühe kuulsaima Vana-Egiptuse tegelase, vaarao Tutanhamoni müüti, mille puhul on tegemist ilmselge võltsinguga. JLB kogu presentatsiooni saab vaadata siit, ja esimest osa lugeda siit ja teist siit.

 

Vikipeediast saame lugeda, et Tutanhamoni puhul on tegemist Vana-Egiptuse vaaraoga 18. dünastiast, kes valitses umbes aastatel 1336–1327 eKr. Lähme aga koheselt kõige põnevama osa juurde: millal sa arvad, et Tutanhamoni haud avastati?

Tuletagem meelde, et jutt käib tegelasest, kes elas 3300 aastat tagasi. Vikipeedia andmetel avastati tema haud aastal 1922 ehk vähem kui 100 aastat tagasi Howard Carteri poolt ja seda rahastas miljonär Lord Carnarvon. See sai ülemaailmset meediatähelepanu ja äratas uue huvi Vana-Egiptuse vastu.

Me saame lugeda, et Howard Carter oli briti arheoloog ja egüptoloog. Olles vaid 17-aastane, ilmutas ta innovatiivsust hauakambrite dekoratsioonide kopeerimise meetodite parendamisel. 1899. aastal pandi ta tööle Egiptuse antiigi ülemnõukogusse ning tema järelvalve all on toimunud mitmed väljakaevamised. Vahetult enne seda, kui tema rahastused hakkasid lõppema, suutis ta läbi ime avastada Tutanhamoni hauakambri.

 

Vaatame, mida siis Tutanhamoni hauakambrist avastati. Howard Carter koos abilistega avamas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt