Järjekordne tõestus koroonapettusest: käpiknukkude vahel koroona ei levi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2020 kell 15:02Foto: Kiur Kaasik

Kui rumalaks peab riik oma rahvast ja kui rumal see rahvas siis on? Et nendele küsimustele vastust saada, peame korra analüüsima ja värskendama oma mälu selles osas, mis juttu nad meile räägivad oma koroona kohta. (NB! Puänt loo lõpus!)

 

Meile on üritatud jätta muljet, et too nähtamatu vaenlane on kõigele lisaks ka asjalik: nimelt tunneb see viirus kella, sellepärast on kehtestatud mitmel pool maailma öised liikumispiirangud, sest viirus levib öösiti kiiremini. Samuti omab see viirus kalendrit, sellepärast on kasutusele võetud erinevad lockdown’id, et vastavalt kuupäevale viiruse levikut pidurdada saaks.

Järgmiseks omab see viirus mõõdulinti, sellepärast on üle maailma rakendatud 2-meetrised distantseerumisreeglid. Lisaks meeldib sellele viirusele ka alkohol, sellepärast kehtestatakse üha enam alkoholi müügi-ja tarbimiskeeldusid.

Kuid sellega see pull veel ei piirdu. Nagu me kevad-suvel teada saime, siis omab see viirus ka teadvust ning on seega teadlik, kelle vahel levida ja kelle vahel mitte. Näiteks on see viirus väga ohtlik levija, kui jutt käib koroonapiirangute vastastest meeleavaldustest. Aga viirus ei ole ohtlik, kui toimuvad Black Lives Matter meeleavaldused. 

Kevadel selgus ka, et viirus ei levi ühistranspordis ja kauplustes, ent levib koolides ja spordisaalides jne jne.

Samuti ei levi viirus edukamate inimeste seas vaid eelistab vaesemate ja keskklassi kogukondades oma tiibu lehvitada. Sellepärast kehtestati septembris Madridis piirangud, mis kehtivad ainult piirkondadele, kus elavad vaesemad inimesed. Madridi regionaalvalitsus teatas, et liikumiskeeldu rakendatakse kuues piirkonnas, kus elab umbes 850 000 inimest, kellel lubatakse ainult tööl käia. Madridi regionaaljuht Isabel Diazo Ayusot on isegi öelnud, et osaliselt on koroonajuhtumite tõusus süüdi “immigrantide eluviisid”. See tähendab, et vaesemad Madridi piirkonnad pidid baaride uksed kinni panema aga kohalik rahvas võis minna tööle edukamatesse piirkondadesse, et serveerida õlut sealsetes meelelahutusasutustes.

Ja nüüd kõige uuema uudise juurde. Hiljutisel käpiknukkude koosviibimisel Tallinnas Kadriorus oli kohal ka Poola president Andrzej Duda, kes andis reedel positiivse koroonaviiruse proovi, teatab Delfi. Kuigi Dudat jäädvustati mõned päevad varem üheskoos presidendi-Kerstiga, siis Terviseamet Kaljulaidi lähikontaktseks ei pea. Tavainimesed peavad aga koroonahaigega kokkupuutumise järel eneseisolatsiooni jääma

Kas see on silmakirjalikkuse või intelligentsuse test?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Kiur KaasikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt