WHO kinnitas (tahtmatult), et COVID-19 pole ohtlikum, kui gripp?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. oktoober 2020 kell 11:29Maailma Terviseorganisatsioon on lõpuks kinnitanud seda, mida OffGuardian (ja paljud eksperdid ning teadusuuringud) on juba mitu kuud väitnud – COVID-19 pole surmavam või ohtlikum, kui hooajaline gripp.

 

WHO juhatuse liige teatas sellest esmaspäeval, 5. oktoobril toimunud WHO juhatuse erakorralisel istungijärgul, alguses ei mõistetud selle väite tähendust. 

Tegelikult paistab, et WHO ei mõistnud selle väite tähendust ka ise. 

Istungil näitas WHO hädaolukordade juht dr Michael Ryan, et nende arvates on umbes 10% kogu maailmast nakatunud Sars-Cov-2-ga. See on nende “parim hinnang” ja ametlikult tõendatud juhtumite arvu suur kasv (umbes 35 miljonit).

WHO pressiesindaja dr Margaret Harris kinnitas seda arvu hiljem, väites, et info põhineb kogu maailmas läbi viidud laialdaste seroprevalentsiuuringute keskmistel tulemustel.

Kuivõrd WHO üritas seda näidata negatiivselt – dr Ryan ütles isegi, et see tähendab, et “valdav osa maailmast on endiselt ohus” – on see tegelikult hea uudis. Ja kinnitab taas, et koroonaviirus pole nii surmav, nagu algselt ennustati. 

Kogu maailmas elab umbes 7,8 miljardit inimest, kui 10% on nakatunud, siis see tähendab 780 miljonit nakatumist. Praegu on Sars-Cov-2 surmade arv maailmas 1 061 539.

See tähendab infektsiooni suremust 0,14%, mis on täpselt kooskõlas hooajalise gripi infektsiooni suremusega ja paljude ekspertide ennustustega üle kogu maailma.

0,14% on 24 korda madalam kui WHO märtsikuine esialgne ennustus 3,4%. Seda näitajat kasutati mudelites, millega põhjendati karantiine ja õigustati muud ranget poliitikat. 

Arvestades väidetavat COVID-19 surmajuhtumite liigset raporteerimist, on infektsiooni suremus (IFR) tõenäoliselt isegi alla 0,14% ja võib näidata, et COVID-19 on vähem ohtlik, kui gripp.

Peavoolu ajakirjandus pole dr Ryani sõnumit lahti mõtestanud. Kuigi paljud väljaanded raporteerisid dr Ryani sõnu, üritasid nad muuta selle hirmutavaks pealkirjaks, et levitada paanikat (mis müüb).

Ilmselt ei olnud nemad, ega ka WHO, võimelised tegema lihtsat matemaatikat, mis näitab meile, et see on hea uudis. Ja et COVID-19 skeptikutel on olnud õigus.

TÄIENDATUD 9. okt 2020: otsustasin üles otsida dr Ryani väite allikvideo WHO kodulehelt. Saate minna sellele WHO lehele, klikata nupul „Session 1” ja kerida ajale 1:01:33, et kuulata dr Ryani tsitaati (tõlgitud): 

“Meie parimad praegused hinnangud ütlevad, et sellesse viirusesse võib olla nakatunud umbes kümme protsenti kogu maailma elanikkonnast. See varieerub riigiti, see varieerub linnades ja maapiirkondade kaupa, see varieerub erinevates gruppides.”

 

Allikas: OffGuardian, lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

Tõlkis Teilo T. LondonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt