Hooldekodu elanike südantlõhestav protest: pigem sureme covidisse kui üksindusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2020 kell 16:21Foto: Natalie Dyer

8. oktoobril korraldasid Colorados asuva hooldekodu Fairacres Manor 20 püsielanikku meeleavalduse osariigi koroonapiirangute vastu. Protestijad kogunesid tänavale, paljud ratastoolides ja hoidsid käes silte tekstiga nagu “Pigem suren covidisse kui üksindusse”, “Vangid omas kodus” ja “Andke meile vabadus.”

 

Hooldekodu töötajate sõnul ärritasid sealseid elanikke asutusele määratud COVID-19-ga seotud piirangud.

“Nad soovivad kallistada oma lapselapsi, nad tahavad oma lähedastel käest kinni hoida,” kommenteeris keskuse abiadministraator Ben Gonzales, kelle sõnul võivad hooldekodu elanikud küll oma külalisi näha, ent peavad neist püsima 2 meetri kaugusel ja neil ei tohi olla füüsilist kontakti.

Hoolekodu töötajad seisid tänavalt koos nendega, et näidata oma solidaarsust ja olla toeks. “Soovime, et nende häält kuuldaks,” ütles Gonzales.

Järgmisel päeval, 9. oktoobril teatati osariigi kuberneri administratsioonist, et nad mõistavad täielikult hooldekodu elanike muret ja teavad, et sotsiaalne suhtlus on vajalik füüsilise ja vaimse tervise heaks. Samas teevad nad kõik selleks, et takistada COVID-19 levikut ning seetõttu on meetmed vajalikud. Ehk siis sisuliselt vanakeste palvet kuulda ei võetud.

Gonzalese sõnul saatsid hooldekodu elanikud ka juba augustis kirjaliku palve nii Colorado kubernerile kui ka osariigi tervishoiuametile, milles paludes lõdvendada füüsilise kontaktiga seotud reegleid, ent sellele pöördumisele ei pidanud keegi vajalikuks vastata.

 

Allikas: CBSN Denver, The Blaze

Foto: Natalie Dyer

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt